Dnes Prague Edition

Z MS v Rusku

Gól padl ve všech 32 zápasech

-

První střelec utkání Belgie – Tunisko, útočník Eden Hazard, se postaral o zápis do historie fotbalovéh­o MS: i v 27. zápase probíhajíc­ího turnaje v Rusku totiž padl gól, což se stalo na šampionáte­ch poprvé. Celkem už je zápasů s alespoň jedním gólem 32, tedy všechny odehrané. Dosavadní rekord drželo MS 1954: na turnaji se hrálo 26 utkání a ani v jediném se nezrodila bezgólová remíza. (ČTK)

Mexiko Korea

Branky: 26. Vela z pen., 66. Hernández - 90.+3 Son Hung-min. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Durdevič (všichni Srb.) - Orsato (video, It.). ŽK: Kim Jong-kwon, I Jong, I Sung-u, Čong U-jong (všichni K). Diváků: 43 472. Poločas: 1:0. Mexiko: Ochoa - Álvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo - Layún, Herrera, Guardado (68. Márquez) - Vela (77. G. Dos Santos), Hernández, Lozano (71. Corona). Trenér: Osorio.

Korea: Čche Hjon-u - I Jong, Čang Hjon-su, Kim Jong-kwon, Kim Min-u (84. Hong-čchol) Mun Son-min (77. Čong U-jong), Ču Se-čong (64. I Sung-u), Ki Song-jung, I Če-song Hwang Hi-čchan, Son Hung-min. Trenér: Šin Te-jong.

Tři hvězdy: 1. Ochoa, 2. Son Hung-min, 3. Vela. střely na branku střely mimo rohy hodnocení

5:6 6:2 5:7 2.5:2.5

Německo Švédsko

Branky: 48. Reus, 90.+5 Kroos - 32. Toivonen. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewic­z (všichni Pol.) - Turpin (video, Fr.). ŽK: Boateng Ekdal, Larsson. ČK: 82. Boateng. Diváků:

44 287. Poločas: 0:1.

Německo: Neuer - Kimmich, Boateng, Rüdiger, Hector (87. Brandt) - Rudy (31. Gündogan), Kroos - Müller, Draxler (46. Gomez), Reus Werner. Trenér: Löw.

Švédsko: Olsen - Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinss­on - Claesson (74. Durmaz), Larsson, Ekdal, Forsberg - Berg (90. Thelin), Toivonen (78. Guidetti). Trenér: Andersson.

Tři hvězdy: 1. Neuer, 2. Granqvist, 3. Kroos. střely na branku střely mimo rohy hodnocení

5:6 4:1 8:3 2:2.5

Anglie Panama

Branky: 22. z pen., 45. z pen. a 62. Kane, 8. a 40. Stones, 36. Lingard - 78. Baloy. Rozhodčí: Griša (Eg.) - Achík (Mar.), Ahmed (Súdán) - Makkelie (video, Niz.). ŽK: Loftus-Cheek - Cooper, Escobar, Murillo. Diváků: 43 319. Poločas: 5:0.

Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire Trippier (70. Rose), Loftus-Cheek, Henderson, Lingard (63. Delph), Young - Kane (63. Vardy), Sterling. Trenér: Southgate.

Panama: Penedo - Murillo, R. Torres, Escobar, Davis - G. Gómez (69. Baloy) - Bárcenas (69. Arroyo), Cooper, Godoy (62. Avila), J. Rodríguez - Pérez. Trenér: H. Gómez.

Tři hvězdy: 1. Stones, 2. Kane, 3. Henderson. střely na branku střely mimo rohy hodnocení

7:2 3:5 3:2 1.5:5

Japonsko Senegal

Branky: 34. Inui, 78. Honda - 11. Mané, 71. Wagué.

Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Inui, Hasebe - Niang, Sabaly, Ndoye. Diváků: 32 572. Poločas: 1:1. Japonsko: Kawašima - Sakai, Jošida, Šodži, Nagatomo - Hasebe, Šibasaki - Haraguči (75. Okazaki), Kagawa (72. Honda), Inui (87. Usami) - Osako. Trenér: Nišino.

Senegal: K. Ndiaye - Sabaly, Koulibaly, Sané, Wagué - B. Ndiaye (81. Ndoye), A. Ndiaye (65. Kouyaté), Gueye - Sarr, Niang (86. Diouf), Mané. Trenér: Cissé.

Tři hvězdy: 1. Osako, 2. Niang, 3. Inui. střely na branku střely mimo rohy hodnocení

3:7 2:5 2:5 2.5:3

Polsko Kolumbie

Branky: 40. Mina (0:1), 70. Falcao (0:2), 75. Cuadrado (0:3). Rozhodčí: Ramos - Torrentera, Hernández (všichni Mex.) - Vigliano (video, Arg.). ŽK: Bednarek, Góralski (oba Pol.). Diváků: 42 873. Poločas: 0:1.

Polsko: Szczesny - Piszczek, Bednarek, Pazdan (80. Glik) - Bereszyňsk­i (72. Teodorczyk), Krychowiak, Góralski, Rybus Zieliňski, Lewandowsk­i, Kownacki (57. Grosicki). Trenér Nawalka.

Kolumbie: Ospina - Arias, D. Sánchez, Mina, Mojica - Aguilar (32. Uribe), Barrios - Cuadrado, Quintero (73. Lerma), Rodríguez - Falcao (78. Bacca). Trenér Pekerman.

Tři hvězdy: 1. Rodríguez, 2. Cuadrado, 3. Falcao. střely na branku střely mimo rohy hodnocení

2:3 3:5 7:5 4.5:2