Zemřela žena, kterou uštkla mamba. Prý ale z jiné příčiny

Dnes Prague Edition - - Z domova - — Jan Nuc

PRAHA Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů však nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého hada, řekl mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice, kde se ženu snažili zachránit.

„Je to relativně čerstvá zpráva a je to méně než čtyřiadvacet hodin. Přes veškerou naši snahu bohužel pacientka zemřela. Důvody úmrtí nijak nesouvisí s hadím uštknutím,“řekl mluvčí nemocnice Filip Brož s tím, že přesné příčiny úmrtí komentovat nebude.

Policisté nadále případ vyšetřují a pracují i s možností, že se takto chtěla žena zabít. „Kriminalisté zjišťují, zda tímto způsobem chtěla žena spáchat sebevraždu, či nikoliv,“potvrdil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Útok hada však mohl být i náhodný a ženou nečekaný.

Faktem zůstává, že mamba zelená ženu uštkla na začátku října v pražských Hlubočepech. Záchranáři třicetiletou pacientku převezli ve vážném stavu do nemocnice, kde dostala antisérum. Podle mluvčího nemocnice Brože antisérum zabralo, ale pacientka měla jiné významné zdravotní komplikace.

Had se po incidentu ztratil a několik dnů se ho nedařilo najít. Specialisté společně s policií nastražili v domě i v jeho okolí tepelné pasti, do kterých se měla mamba chytit. Herpetolog navíc zprvu odhadoval, že had uhynul. Nakonec ho našla kolemjdoucí na stromě v zahrádkářské kolonii asi dvě stě metrů od domu, kde chovatelka bydlela.

Případ navíc vnesl spor i mezi herpetology, kteří ho řešili. Přeli se o způsob odchytu.

Foto: Shutterstock

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.