Dnes Prague Edition

Test před Realem: Plzeň nepřesvědč­ila, ale vede ligu

- Fotbalový reportér MF DNES

David Čermák

Je to s ním občas nahoru dolů. Jednou zahraje výborně, pak hůř. Dá důležitý gól, ale také vyrobí chybu, po které je tým v problémech.

I včera proti Bohemians prožil Roman Procházka, slovenský záložník fotbalové Plzně, rozporupln­ý večer: konečná remíza 2:2 nese jeho výrazný podpis.

Uteklo dvaadvacet minut, když Procházka vyvalil oči a ptal se: „Cože?“Spoluhráč Řezník běžel k rozhodčímu Pechancovi a přiložil si dlaň před ústa, snad aby se nedalo odezřít, jakými slovy mu vyčinil za penaltu správně odpískanou po zbytečném Procházkov­ě faulu na Haška. A trenér Vrba u lavičky rozrušeně korzoval ze strany na stranu.

Bahrajnský útočník Jusúf s jistotou poslal domácí do vedení a Plzní cloumaly emoce. Vyrovnala, ale ve druhé půli zase prohrávala.

Tehdy přišel druhý Procházkův moment: dvě minuty poté, co šli Bohemians do vedení, šikovně práskl do míče pravačkou a srovnal po rohovém kopu na 2:2.

Tenhle stav už vydržel do konce, v zajímavém utkání se body dělily.

Plzeň v Ďolíčku chtěla předvést, že je připravená na nejtěžší test. V pondělí letí do Madridu, kde se o den později utká s Realem: fotbalovým kolosem, který třikrát v řadě ovládl Ligu mistrů. To bude něco!

Viktoria tedy potřeboval­a sama

Bohemians 1905 FC Viktoria Plzeň

Branky: 24. Júsuf z penalty (1:0), 34. Schumacher vlastní (1:1), 64. Záviška (2:1), 66. Procházka (2:2). Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Koval. ŽK: Bartek - Zeman, Petržela. Diváků: 5 000. Poločas: 1:1.

Bohemians: Valeš 2 - Dostál 2.5, Krch 2.5, Šmíd 2, Schumacher 2.5 - Reiter 2 (84. Vaníček), Bederka 2, Hašek ml. 2.5 (46. Mašek 2), Bartek 2.5 (79. Švec) - Júsuf 1.5, Záviška 2. Trenér Hašek st.

Plzeň: Hruška 2 - Řezník 3, Hejda 2.5, Hubník 3, Limberský 2.5 - Procházka 2.5, Hrošovský 3 Petržela 3.5, Hořava (67. Chorý 3), Zeman 3.5 (79. Čermák), Krmenčík (85. Řezníček). Trenér Vrba. střely na branku

15. Slovácko 11

16. Dukla 11 Sobota: 15.00 Olomouc Zlín, 17.00 Příbram Jablonec, Ostrava Neděle: 15.00 Dukla Opava, 17.00 Liberec Slavia.

Pondělí: 17.00 Sparta Mladá Boleslav.

Online reportáže ze všech utkání sledujte na fotbal.idnes.cz. 9 9 7 7 6 6 4 4 4 4 3 3 2 3 3 2 1 0 2 2 2 1 4 4 2 2 1 1 3 0 0 1 2 2 2 2 3 4 3 4 5 5 7 7 6 8 8 8 Karviná, Slovácko 18:11 27:7 19:7 18:8 17:9 18:11 13:12 13:14 24:25 18:22 14:21 11:19 12:20 10:21 11:24

9:21 28 27 23 23 20 19 16 16 14 14 10 10 9 9 9 7 Teplice. sobě dokázat, že je fit, v kondici, připravená poprat se na návštěvě u hvězd o důstojný výsledek.

Výkon, který předvedla proti Bohemians, sice stačil na to, aby se díky získanému bodu posunula minimálně do neděle na první místo tabulky, ale proti Realu bude muset předvést mnohem víc.

„Dotahovali jsme, Bohemka byla na začátku důraznější, z tohoto pohledu remízu beru,“přiznal po zápase kouč Vrba. „Náročný zápas, zajímavý. Bod je asi spravedliv­ý.“

I když se Plzeň v sezoně zatím trápila hlavně směrem dopředu a body často sbírala za těsné výhry 1:0, tentokrát nepřesvědč­ila především při bránění. Bohemians pustila do mnoha šancí, nedokázala si poradit s šikovným Jusúfem ani záložníkem Záviškou, který sám mohl nastřílet klidně čtyři góly.

Co na to Bale nebo Benzema, obávaní střelci Realu? Pokud dostanou v úterý tolik prostoru jako včera Záviška, mají se na co těšit.

Jen v první půli rychlík z Ďolíčku zazdil tři šance: vychytal ho gólman Hruška, nejlepší viktorián na hřišti. A tak Záviška v poločasové­m televizním rozhovoru litoval: „Že nevedeme? Jde to za mnou.“A hned slíbil: „Když budu mít další šanci, věřím, že už ji proměním."

Povedlo se čtvrtou příležitos­t využil. Ale Bohemians vedli jen několik desítek vteřin, pak Plzeň zabrala a díky Procházkov­i se prokousala aspoň k bodu. Ten jí musí stačit, protože ani v závěru si nevypracov­ala vyloženou šanci na vyrovnání.