Ruská státní homofobie

Evropa v očích Rusů? Gayropa plná zoobordelů a holandských zvrhlíků

Lidove noviny - - Názory -

VEvropě je 58 druhů homosexuálů, jak rozeznáme jednoho od druhého? strachuje se žena, která by v době před internetem a nevyhlášenou hybridní válkou mezi Ruskem a euroatlantickým světem mohla být leda tak zábavným pouličním povyražením. „Od roku 1969 je v Evropě legalizován sexuální styk se skotem. Zcela veřejně fungují zoobordely, v Německu normálně platí daně do státní kasy,“snad jen to poslední tvrzení lze pokládat za náznak pochvaly.

Tak tohle video zhlédly statisíce lidí na internetu. I díky němu se jistá Irina Bergsetová stala nejen slavnou, ale i neoficiální mluvčí té části ruské veřejnosti, která si myslí, že Rusko je jednou z posledních bašt tradiční rodiny a mravnosti, oproti tomu Evropa je řízena dekadentní židohomosexuální lobby, která si brousí zuby na pravoslavný svět a spolu s NATO se blíží k jeho hranicím. Přehnané? Ale kdepak.

Obrana před zvrácenou Evropou

Teď už i v Česku známá Irina Bergsetová-Frolovová, vůdkyně hnutí Russkije matěri, na které se v minulých dnech odvolávala i poslankyně ČSSD Pavlína Nytrová, sklízí na demonstracích potlesk za hesla jako „To je Evropa, která proti nám stojí“(kromě textu je na transparentu vyobrazen Evropan obcující s kozlem, nikoliv s kozou). A hned vzápětí: „My všichni jsme dnes vojáci, kteří musejí bránit své děti před zvrácenou Evropou.“

Irina je jednou z četných Rusek, které se kdysi zoufale snažily dostat se do nějaké západní země. Přes internet se vdala za Nora. Odstěhovala se do Norska a brzy se s ním rozvedla. Syna jí norské úřady svěřily do péče, otce navštěvoval. Irina ale brzy udala bývalého muže, že ho předhodil bandě přátel, včetně žen s umělými penisy. Chlapce prý oblékli do masky zebřičky nebo Putina, dospělí si stoupli do řady a jeden za druhým ho znásilnili. Ženě byla doporučena psychiatrická léčba. Vrátila se tedy do Ruska.

Banální příběh nebožačky se ale změnil v politickou kauzu ve chvíli, kdy její pro- PETRA PROCHÁZKOVÁ slovy na demonstracích, příspěvky na internetu a nakonec i ideologie hnutí Russkije matěri sedly jako zadnice na hrnec potřebám Kremlu. Po dvacetiletém pátrání se prezidentu Vladimiru Putinovi podařilo najít konečně národní ideu – Rusové a jim spřízněné národy se musejí spojit ve svatém boji za tradiční mravní hodnoty proti dekadentnímu zvrácenému světu. Donedávna dětský ombudsman Pavel Astachov se na pokyn Kremlu ihned vrhnul do bitvy po boku paní Bergsetové. Copakmůže ponechat bez povšimnutí případ, kdy Norové znásilňují ruské dítě navíc převlečené za jeho šéfa? Kdyby ho znásilňovali jako zebřičku, ale jako malého Putina!

Nu což. Jedna šílená žena šíří přes internet nesmysly, to se děje i v Gayropě, jak nazývají s oblibou pravoslavní aktivisté na svých akcích starý kontinent. Jenže variace konstatování „Holanďané znásilňují psy, kteří zoufale vyjí bolestí“se coby popis Evropy objevuje na demonstracích v ruských městech, kde Bergsetovou ani neznají. K problému homosexuality se vyjadřují i tzv. solidní média – vážené noviny Izvestija otiskly bez komentáře článek o geniálních ruských vědcích, manželech žijících v Německu, kterým úřady odebraly dítě, prý aby ho buď použily jako „schránku pro biologickou zbraň“, nebo ho prodaly homosexuálním párům pro intimní hrátky, popřípadě použily jako krevní konzervu a nakonec rozporcovaly na orgány. A oficiální vládní list Rossijskaja gazeta publikuje zprávu o Pochodu rovnoprávnosti v Kyjevě pod titulkem „Ukrajina se nevydala do gay Evropy“. A stránka Litsait.ru zveřejnila dokonce báseň Gay Evropa od Viktora Raťkovského, kde nejdůmyslnější verš zní „gay Evropa, ej Evropa“.

Z míst nejvyšších

Kam Západ nenastrčí homosexuála, nacpe Žida, lze usuzovat z článků kolujících po ruském internetu s takovou intenzitou, že teroristická hrozba před problémem židohomosexuální lobby řídící svět bledne. Že jsou Židi světové zlo, se lze dočíst nejen na sajtu Politkovrov.0pk.ru, ale dokonce i na ruskojazyčném Goldnike-777.blogspot.cz. Není náhodou, že na stejném webu je série článků velebících prezidenta Putina, který sice na adresu homosexuálů jen lechtivě vtipkuje, ale také hlásá, že v Rusku na rozdíl od Evropy budou vždy podporovat přirozené rozmnožování. Chlubí se, že některým homosexuálům dokonce udělil státní vyznamenání. „Nikoliv za jejich sexuální orientaci ovšem,“dodává. Ta mu prý nevadí, jen děti ať laskavě nechají na pokoji. Nakonec, i Eltona Johna rád poslouchá, „nehledě na to, že je gay“.

Podle sociologů už dvacet let téměř beze změny zhruba 70 procent Rusů pokládá homosexuály za zvrhlíky, postižené či nemocné. Není tomu na vině chudák paní Bergsetová. Pokud by jí nepřizvukovala oficiální média a urážlivé narážky na homosexuály nezněly z úst nejvyšších, historky o zavile vyjících psech pronásledovaných holandskými gayi by nestály ani za těchto pár řádků. Když se ale z homofobie stane národní idea, je čas psát na poplach.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.