Upřeně se na nás díval

Lidove noviny - - Domov - ONDŘEJ KOUTNÍK

Europoslanec Pavel Telička (ANO) v rozhovoru pro LN popsal včerejší netradiční situaci po přistání v Bruselu.

LN Ve středu ráno jste s kolegou Petrem Ježkem letěli do Bruselu. Byl na palubě i Marek Dalík?

Vystupovali jsme z letadla v Bruselu a Petr Ježek se mě ptá: ‚Myslíš, že je to Dalík?‘ Nebyl jsem si jist, zda jde o něho. Zmédií jsem ale pochopil, že pan Dalík potvrdil, že cestuje do zahraničí. Z toho mi implicitně vyplývá, že se potvrzuje domněnka, že by mohlo jít o něho. Na začátku jsme si tím zcela jisti nebyli.

LN On na vás nereagoval?

Byl tam oční kontakt. Co mi napovídalo, že jde o něho, bylo, že se na nás docela upřeně díval. Vysvětloval jsem si to tak, že mě poznal. Hodně dám na nonverbální komunikaci a zkrátka se mi zdálo, že v jeho očích bylo určité překvapení. Chvíli nás pozoroval a pak s paní zůstal stát na místě. Možná mu někdo dal vědět, že se jeho fotografie z letiště dostala na Twitter.

LN Neletěl tedy sám?

To vám nedokážu říct, viděl jsem je až po přistání v tranzitu. Nevím, jestli spolu letěli, nebo zda se k sobě připojili až v autobusu, který odvážel lidi od letadla k hale.

LN Kontaktovala vašeho kolegu Ježka policie po přistání?

K tomu se nemohu vyjadřovat.

LN Překvapilo vás, že jste na letišti potkali Dalíka den před jeho nástupem do vězení?

Je to zvláštní. Než vůbec odletíte, musíte koupit letenku na své jméno. V ten moment jste v databázi aerolinky a předpokládám, že tuzemská policie má k tomuto seznamu přístup. Pak projdete automatickým screeningem a pasovou kontrolou. To už je snad otázka cizinecké policie, které ta jména musejí naběhnout. Takže snad byl přehled o tom, kam Dalík směřuje.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.