NHL, nebo Kladno?

Lidove noviny - - Sport - TOMÁŠ KUBÁNEK

KLADNO/PRAHA Na dnešní zápas 1. hokejové ligy proti Přerovu se těšilo celé Kladno. Po čtyřech a půl letech se měl v jeho zápasovém dresu představit legendární odchovanec amajitel klubu Jaromír Jágr. Předprodej vstupenek hlásil poslední stovky volných lístků.

Jenže natěšení fanoušci budou mít zřejmě smůlu. Pětačtyřicetiletý Jágr včera po tréninku uvedl, že kvůli čekání na vývoj jednání v NHL nenastoupí. „V sobotu hrát určitě nebudu, protože pořád probíhají nějaká jednání v NHL. Nemám ještě ani vyřízenou transferkartu,“přiblížil slavný útočník.

„Je to nepříjemné, protože lidi čekali, že budu hrát. Na druhou stranu jsme nikomu nic neslibovali. Byl by nesmysl se do něčeho montovat, když stoprocentně nevím, jestli tu budu. Nechci se někomu zbytečně plést do sestavy, aby se kvůli mně měnila,“doplnil Jágr.

Zápasovou zátěž by přitom už velmi uvítal, vždyť poslední utkání odehrál před odchodem z Floridy 10. dubna – před půl rokem. Jenže úspěšně dotáhnuté jednání s některým ze zámořských zájemců je pro něj prioritou. Vždyť nový ročník NHL začíná už v noci na čtvrtek. „Ty týmy si nepřejí, abych hrál. To musím respektovat.“

Jágr hrál za Panthers od února 2015, kdy byl vyměněn z New Jersey. Na Floridě vládla oboustranná spokojenost, sbíral body, fungoval jako lídr i mentor mladých nadějí. Na dalším prodloužení smlouvy se však letos v létě s vedením celku nedohodl. I kvůli požadavkům na výši platu. Jako základ měl v minulé sezoně 4 miliony dolarů ročně, další milion a půl činily bonusy.

Přišlo tak léto plné vyčkávání a vyjednávání, které za Jágra plně obstarával jeho agent Petr Svoboda. „Do žádných jednání jsem se nepletl ani jednou,“podotkl Jágr.

Posledním zámořským klubem, jenž se v souvislosti s Jágrovým návratem za moře zmiňuje, je St. Louis. „Je to skvělý hráč. Rozhodně patří k těm, o kterých jsme se v klubu bavili,“řekl ve čtvrtek generální manažer Blues Doug Armstrong, jemuž k dlouhodobě zraněným útočníkům Patriku Berglundovi a Alexi Steenovi přibyl na marodku i talentovaný Robby Fabri. Proto klub hledá náhradu.

Vedle Jágra se však čerstvě skloňuje také jméno Scottieho Upshalla, jenž je mnohem levnější a pestřeji využitelný. „Mění se to každou hodinu,“reagoval Jágr na novinky zpoza Atlantiku.

Možná bude mít brzy jasno. A možná ještě dlouho ne.

Hokejový útočník Jaromír Jágr do včerejšího večera stále nevěděl, zda stihne začátek nového ročníku NHL v dresu některého ze zámořských klubů, nebo brzy oblékne ten kladenský.

S přispěním Jaroslava Tomase

V posledních dnech Jaromír Jágr pravidelně trénuje s Kladnem. FOTO ČTK

Trénink.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.