Slavii dochází dech, Plzeň se blíží

Výsledky 29. kola první fotbalové ligy

- ANTONÍN VAVRDA

PRAHA Pořád mají obhájci titulu vše ve svých rukou. Ovšem ten příjemný a vzdušný polštář se Slavii stále více zmenšuje. Ztrácí stále více peří.

Po včerejšku přišel o další dvě pírka, svěřenci kouče Jindřicha Trpišovské­ho totiž remizovali ve Vítkovicíc­h s domácím Baníkem Ostrava 2:2.

Dvakrát vedli, držení míče měli přes 70 procent, přesto po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího seděli na své lavičce a nevěřili tomu, co se děje. Dokonce i slzička ukápla.

A gólman Ondřej Kolář neustále poukazoval na fakt, že na závěrečný roh, ze kterého Baník vyrovnal, nemělo vůbec dojít. Že zasahoval proti střele Procházky už mimo tři tyče v zámezí.

„Ano, nemělo na něj dojít. Ale nemělo dojít vůbec na to, co se stalo předtím. To je hlavní, bohužel,“nehledal přesto chlapsky v případné chybě pomezního alibi trenér hostí v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Ti totiž inkasovali po standardní situaci také v prvním poločase. „Chtěli jsme se jich především vyvarovat, věděli jsme, že mají fyzicky navrch,“přidal.

Jeho protějšek Luboš Kozel také těžko hledal slova, ale z opačných důvodů. „V 94. minutě dostanete gól na 1:2 a v 97. minutě srovnáte, to se často neděje,“usmíval se. A vzápětí dodal: „Sice jsme byli ve druhé půli pasivní, ale Slavia šance neměla.“

S jeho slovy se dá souhlasit, na střely na branku dokonce Baník vyhrál 3:2. Ano, „neprůstřel­ný“Kolář tentokrát neměl jediný přesný zákrok. Co na tom, že za góly nemohl.

Zatímco jeho proto čekal smutný přesun do Prahy, velký rival z Plzně mohl slavit. Doma si poradil hladce 3:0 s neškodným Zlínem a opět je blíže senzačnímu tažení za titulem, kterému po podzimu možná nevěřili ani sami viktoriáni.

A spokojenos­t vládne také na Letné. Nejslavněj­ší a historicky nejúspěšně­jší domácí klub zažívá jedno z nejlepších období za poslední mizerné roky, výhra 2:0 nad Opavou byla čtvrtou v řadě.

Navíc při pohledu na druhou trefu, kdy si z hráčů hostí udělali tréninkové kužely Adamové Hložek a Karabec, kteří připravili gól pro Martina Frýdka, muselo zaplesat nejedno srdce sparťanský­ch příznivců.

Pokud v létě neutečou, má v nich Sparta dva velké zatím stále ještě neobroušen­é drahokamy.

I díky nim Letenští poskočili už na čtvrté místo tabulky. A hlavně – už před posledním kolem mají jistotu mistrovské části pětikolové nadstavby.

Nejvyšší fotbalová soutěž v Česku má za sebou předposled­ní kolo základní části. A Slavia po něm vede před druhou Plzní už jen o šest bodů.

Baník Ostrava Slavia Praha České Budějovice FK Teplice

FK Jablonec MFK Karviná

Mladá Boleslav Sigma Olomouc

Viktoria Plzeň Fastav Zlín 1. FK Příbram Slovan Liberec 1. FC Slovácko Bohemians 1905

Sparta Praha SFC Opava 2 2

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Slavia

Plzeň Jablonec Sparta Liberec Ostrava Č. Budějovice Slovácko

Ml. Boleslav Bohemians Olomouc Teplice

Zlín

Karviná Příbram Opava 29 21 6 2 29 19 6 4 29 14 7 8 29 13 8 8 29 14 4 11 29 12 8 9 29 13 4 12 29 11 9 9 29 11 6 12 29 11 6 12 29 8 12 9 29 6 10 13 29 7 6 16 29 5 10 14 29 5 6 18 29 4 8 17 57:10 59:22 46:38 53:35 50:38 42:34 46:43 35:33 46:50 35:41 36:36 25:49 25:46 21:37 19:50 14:47 69 63 49 47 46 44 43 42 39 39 36 28 27 25 21 20

Branky: 17. Svozil, 90.+7 Stronati – 14. Stanciu, 90.+4 Masopust. Rozhodčí: Berka – Novák, Váňa – Proske (video).

3 1

Branky: 53. a 90.+3 Šulc, 80. Schranz – 47. Řezníček. Rozhodčí: Franěk – Vlček, Flimmel.

1 0

Branka: 58. Sýkora. Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Dresler.

0 2

Branky: 30. Houska, 90.+3 Kerbr. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Mikeska.

3 0

Branky: 25. Kopic, 36. Beauguel, 89. Havel. Rozhodčí: Rejžek – Vlasjuk, Kotalík – Pechanec (video).

2 1

Branky: 18. a 29. Nový – 41. Pešek. Rozhodčí: Julínek – Podaný, V. Melichar.

Branky: 43. Daníček – 4. Pulkrab, 15. Květ. Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Ratajová – Ardeleanu (video).

1 2 2 0

Branky: 11. Kozák, 71. Frýdek. Rozhodčí: Marek - Vodrážka, Batík - Královec (video).

?? FOTO MAFRA – ALEXANDR SATINSKÝ ?? Rohy dělaly Slavii proti Ostravě problémy. A Stronati při tom posledním vyrovnal.
FOTO MAFRA – ALEXANDR SATINSKÝ Rohy dělaly Slavii proti Ostravě problémy. A Stronati při tom posledním vyrovnal.