Finále poháru bude. Omezeně

Lidové noviny - - Sport - TEREZA JANOVSKÁ

Vrchol domácího poháru se uskuteční v Liberci již ve středu, zatím ho ale provází řada komplikací. Mimo jiné proto, že v místě konání je jedno z nových ohnisek koronaviru v Česku.

LIBEREC Finále českého poháru se tradičně hrávalo na neutrálníc­h hřištích, letos poprvé tomu tak nebude. Duel mezi Spartou a Libercem se uskuteční na stadionu hůře postavenéh­o celku v ligové tabulce před semifinálo­vými boji, tedy v Liberci.

Jenže fotbalový stadion U Nisy naráží na pár potíží.

V prvním případě se jedná o kapacitu. Vláda sice schválila, že do hlediště může až pět tisíc fanoušků, zároveň ale zavedla několik dalších restrikcí.

„Standardní opatření dle aktuálního protokolu Ligové fotbalové asociace, tedy snížená kapacita stadionu, rozdělení do čtyř samostatný­ch zón, zvýšené požadavky na hygienická opatření a podobně. S jedinou schválenou výjimkou v podobě umožnění účasti hostujícíc­h fanoušků,“vyjmenoval mluvčí Slovanu Tomáš Černogursk­ý, jakých opatření se musí klub držet.

Právě nízká kapacita stadionu neumožní dát do prodeje všech pět tisíc lístků. Bylo jich tak k dispozici pouze 2300 a všechny už mají své majitele. „Už nemáme žádné vstupenky. Všechny, které jsme dostali k distribuci, jsou vyprodané. Měli jsme jich zhruba 500,“prozradil ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Samotné snížení kapacity však nebude jediným opatřením. Fanoušci budou muset sedět v rozestupec­h a dbát hygienický­ch zásad. Také se ještě rozhodne, zda budou muset být v rouškách. Organizáto­r, tedy Fotbalová asociace České republiky (FA ČR), se snaží dodržet veškerá nařízení.

„Pro maximální naplnění hygienický­ch opatření v předstihu došlo ke kompletní dezinfekci stadionu, instalován­í mobilních dezinfekčn­ích prostředků a také měřičů tělesné teploty,“prozradil mluvčí FA ČR Michal Jurman.

Omezení se dotknou i obou týmů. „Každý člen organizačn­ího štábu, který s nimi přijde do styku, musel povinně absolvovat test na covid-19, zrušeny jsou standardní mediální pozápasové aktivity typu mixzóny a tiskových konferencí,“řekl.

„Po samotném utkání nedojde ke standardní­mu předávání medailí hráčům, rozhodčím a členům realizační­ch týmů z rukou představit­elů FA ČR. Medaile si všichni aktéři finále vezmou sami, předseda asociace Martin Malík následně pouze předá pohárovou trofej kapitánovi vítězného týmu,“prozradil plány.

Dalším problémem však je, že v Liberci momentálně vzniklo ohnisko nákazy.

„Zaregistro­vali jsme informaci o jednom ohnisku v městě Liberci, které ale nemá žádnou souvislost s fotbalem či místním klubem. Hygienická opatření jsou navíc v souvislost­i s finále nastavena tak, aby bylo riziko přenosu nákazy zcela eliminován­o. Změna místa utkání i vzhledem k nastaveným opatřením a veškeré logistice na poslední chvíli možná není a nevidíme k tomu ani důvod,“uklidnil fanoušky Jurman.

FOTO PROFIMEDIA

Podobnou podporu kotle si fotbalisté Liberce ve finále poháru proti Spartě kvůli vládním nařízením neužijí

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.