Lidové noviny

Další obrat Hložka a spol.

TABULKA 1. LIGY

- ANTONÍN VAVRDA

Ve 4. kole nejvyšší fotbalové soutěže hlavní favorité tentokrát nezaváhali. Už v pátek vyhrála Slavia, v sobotu Plzeň a včera pak i Sparta, která se tak vrátila do čela tabulky.

Jako kdyby si svěřenci kouče Václava Kotala dramata oblíbili.

Naposledy Letenští otáčeli ze stavu 0:2 duel v Karviné (vyhráli 5:2), tentokrát dali doma zlínskému outsiderov­i jednobrank­ový náskok. Dlužno dodat, že trefa Drameho z 19. minuty byla opravdu výstavní.

Domácí tím navíc na pár minut notně zbrzdil v jejich rostoucím tlaku, ovšem krátce po změně stran pomohl Spartě na koně zbytečně faulující Jawo. Ten pod žlutou kartou skluzoval Dočkala, za což dostal „odměnu“v podobě druhé žluté a vyloučení.

O minutu později Sparta přesilovku využila, když se po rozehrání standardní situace trefil její osmnáctile­tý klenot Adam Hložek, kterého si našel míč dva metry před prázdnou brankou.

Kdekdo čekal, že definitivn­í obrat je jen otázkou času, jenže domácí se před více než pěti tisíci fanoušků ne a ne prosadit.

Až v 86. minutě po zásahu videorozho­dčího přehodnoti­l hlavní sudí Rejžek svůj původní verdikt a místo na rohový praporek ukázal na penaltový puntík.

Jenže Dočkal napálil míč do Dostála, který vystihl směr jeho střely. Naštěstí pro domácího kapitána situace pokračoval­a a následný střílený centr si do vlastní branky srazil Jiráček.

„Byla to jen otázka času, kdy Sparta zápas otočí, ten tlak postupně narůstal,“komentoval po duelu ve studiu O2 TV Sport dění ve druhé půli expert David Holoubek, bývalý to kouč Sparty.

„Musím se na to ještě podívat, nechci to hodnotit, ale Dostál měl dneska formu jako hrom, kdyby mu chtěli dát gól, museli by odpískat ještě další tři penalty,“hodnotil prohru lehce jízlivě kouč hostí Bohumil Páník.

Pět minut po vlastenci dorazil rozhozený Zlín z brejku Juliš.

„Myslím, že jsme byli v úvodním poločase lepším týmem, srazila nás ta jejich branka. Všechny ty situace ještě potřebuji vidět, ale co jsem slyšel na střídačce, tak to bylo vše odpískáno a vyhodnocen­o správně,“přidal domácí lodivod Kotal.

Jeho svěřenci i bez dvojice Libor Kozák – Ladislav Krejčí II., kteří měli v průběhu týdne pozitivní test na covid-19, což sám klub jako první u nás oficiálně po dohodě s hráči zveřejnil, se tak vrátili po dvou dnech na čelo ligového pelotonu.

Druhá Slavia po páteční demolici Teplic 5:1 (už v první půlhodině to bylo 3:0) ztrácí body dva, bod zpět je Plzeň, která se taktéž naladila na pohárový týden triumfem, ve vršovickém Ďolíčku zvítězila 4:1. První gól v novém dresu vstřelil i navrátilec ze zámoří Zdeněk Ondrášek.

Poslední je pak bez bodu Boleslav, která dnes hostí Jablonec. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.

Sparta

Slavia

Plzeň Olomouc Liberec Slovácko Jablonec

Zlín

Ostrava Karviná Bohemians Pardubice Teplice Opava Č.Budějovice Příbram Brno Ml.Boleslav 4 4 4 4 4 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 3 4 3 4 3 3 3 2 2 2 2 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 1 1 0 2 2 1 1 0 2 2 1 1 0 0 0 1 1 1 0 0 2 1 1 2 2 3 2 2 2 3 3 15:4 15:2 10:7 8:5 7:3 5:2 4:1 8:7 5:4 5:7 5:7 3:6 5:10 3:6 2:10 2:7 4:11 2:9 12 10 9 9 7 7 7 6 5 5 4 4 3 2 2 1 1 0

?? FOTO MAFRA – MICHAL SVÁČEK ?? Radost Sparty. Dominik Plechatý gratuluje k vyrovnávac­í brance Adama Hložka, kterou letenský talent nastartova­l obrat proti Zlínu.
FOTO MAFRA – MICHAL SVÁČEK Radost Sparty. Dominik Plechatý gratuluje k vyrovnávac­í brance Adama Hložka, kterou letenský talent nastartova­l obrat proti Zlínu.