Lidové noviny

Slavii už nahání „nová“Sparta sama

Tabulka 1. ligy

- ANTONÍN VAVRDA

Jedno je jisté. S Pavlem Vrbou na lavičce se fanoušci Sparty nudit nebudou. Stejně tak zatím platí, že Letenští vítězí. Poté, co před týdnem otočili duel v Olomouci (z 0:2 na 3:2), porazili po hodně divokém průběhu také Karvinou.

Tentokrát 4:3.

Drama navíc není jen v sedmi gólech, ale také v průběhu posledního souboje 19. kola první fotbalové ligy, ostatně to potvrdil i sám letenský lodivod.

„Určitě bych si přál snadnější průběh zápasu, zaspali jsme začátek utkání, kdy jsme pustili soupeře více do hry, jedno pozitivum to ale má, že dáváme více gólů a umíme zápasy otáčet, samozřejmě bych byl mnohem radši, kdyby to bylo klidnější než dnes nebo před týdnem v Olomouci,“usmíval se Vrba pod šálu krátce po závěrečném hvizdu při rozhovoru pro O2 TV Sport.

Po hrozivé minele zkušeného stopera Čelůstky totiž v 7. minutě otevřel skóre neméně zkušený Michal Papadopulo­s. Mimochodem, Sparta je pro bývalého reprezenta­nta oblíbeným soupeřem, trefil se proti ní také na podzim, kdy doma Karvinští prohráli také po sedmibrank­ové přestřelce – 2:5.

Pražané tentokrát reagovali už na první obdrženou branku, ve 22. minutě se poprvé v zápase předvedl Karlsson. Švédský štírek šikovně podstřelil z přímého kopu zeď a i s tečí jednoho z bránících hráčů poslal míč k tyči.

O pět minut později domácí už vedli, starší z dvojice Ladislavů Krejčích hlavou překonal při výběhu chybujícíh­o Bolka i za cenu vlastního zdraví. Hostující brankář viděl za zásah do obličeje soupeře žlutou kartu, střelec ještě do půle střídal.

Nebyl už tak na hřišti, když krásným dloubáčkem přidal svůj druhý gól v zápase Karlsson a opět tak poslal své barvy do vedení, protože po půlhodině hry se parádně prosadil po rohovém kopu zpoza vápna Herc.

Šestadvace­tiletý severský rychlík v 69. minutě utekl hostující obraně znovu a završil hattrick.

Ani vedení 4:2 ale Vrbovi a jeho týmu klid nepřineslo. Krátce nato prošlápl Trávník holeň Hercovi a viděl zaslouženo­u červenou kartu. Tu si hlavní sudí potvrdil u videa, byť ji měl připraveno­u už před konzultací s VAR.

Sedm minut před koncem se podruhé trefil Papadopulo­s a sparťané trnuli. Závěr už ale zvládli s přehledem a mohou slavit dvojnásob. Třetí Jablonec, který má zápas z minulého víkendu k dobru, totiž prohrál na Bazalech s domácím Baníkem 1:2 a rozdíl mezi oběma týmy už je šestibodov­ý.

Dalších deset bodů vpřed je obhájce titulu z Edenu. Slavia si už v sobotu poradila s Pardubicem­i v poklidném tempu 3:0, když se tentokrát dvěma góly blýsknul Jan Kuchta.

Obě pražská „S“tak kromě ligové tabulky vládnou také střelcům – na čele jsou jedenáctib­rankoví Lukáš Juliš (Sparta), Kuchta s parťákem Abdallahem Simou, sedmigólov­ý Karlsson je pátý, mezi tuto čtyřku se vklínil jen osmigólový De Azevedo z Baníku.

Kuchta, Sima s dalšími svými parťáky pak otestují své střelecké dovednosti už ve čtvrtek. Do Edenu přicestuje k souboji prvního kola play off Evropské ligy anglický Leicester.

Coby třetí tým Premier League (o skóre za Manchester­em United) a se skalpem mistrovské­ho Liverpoolu (3:1) v kapse... 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.

Slavia

Sparta Jablonec Slovácko Liberec Ostrava Č. Budějovice Plzeň Pardubice Olomouc Karviná Bohemians Zlín

Teplice

Brno

Ml. Boleslav Příbram Opava 19 19 18 18 18 19 19 19 19 19 19 19 17 19 19 18 19 19 16 13 11 10 8 8 7 8 8 6 6 6 5 5 3 2 2 1 3 2 2 4 5 5 8 4 4 9 6 5 4 2 5 6 6 6 0 4 5 4 5 6 4 7 7 4 7 8 8 12 11 10 11 12 57:11 51 40:24 41 34:21 35 32:17 34 26:17 29 23:17 29 24:23 29 34:25 28 17:22 28 28:23 27 23:30 24 21:23 23 18:24 19 18:40 17 16:33 14 20:33 12 15:36 12 12:39 9

?? FOTO ČTK ?? Sparťanský hrdina. David Moberg Karlsson slaví jeden ze tří gólů v karvinské síti, kterými přispěl Letenským k ligové výhře 4:3.
FOTO ČTK Sparťanský hrdina. David Moberg Karlsson slaví jeden ze tří gólů v karvinské síti, kterými přispěl Letenským k ligové výhře 4:3.