Lidové noviny

Když hattrick, tak rychle

Slávista Mojmír Chytil nastřílel Pardubicím tři góly za 7 minut a 52 sekund

- DOMINIK DUFFEK, ŠTĚPÁN ŤALSKÝ

Podobně oslnil už při reprezenta­čním debutu proti Faerským ostrovům, tentokrát stihl slávistick­ý útočník Mojmír Chytil hattrick ještě rychleji, ve fotbalové lize díky němu sám porazil Pardubice (3:0).

Na začátku angažmá ve Slavii naskakoval z lavičky a většinou platilo: Když šel do hry, dal gól. Tentokrát – už coby stabilní člen základní sestavy – si však roli náhradníka zopakoval. A trefil se rovnou třikrát, během 7 minut a 52 sekund. V české nejvyšší soutěži to zřejmě nikdo nestihl rychleji (detailní údaje z 90. let chybějí), sparťanský bomber Horst Siegl tři góly proti Dukle vměstnal před třiceti lety mezi 80. a 88. minutu.

Reprezenta­ční hattrick v listopadu 2022 v Olomouci zabral Chytilovi minut deset. „Ještě jsem dal jeden Uničovu v poháru,“hlásil. Tehdy v září 2022 hrál za Olomouc, odkud do Slavie zamířil.

Kterého si ceníte nejvíc?

LN

Všech stejně, pokaždé pomohly týmu, což je nejdůležit­ější.

LN Jaký máte pocit, když dáte tři góly za Slavii?

Moc si to užívám a jenom doufám, že mi to tam dál bude padat.

LN Takhle povedený druhý poločas jste asi nečekal.

S tím jsem tam úplně nešel, hlavně jsem chtěl pomoct klukům. Ale ty góly byly do kuchyně, to jsem dát musel.

LN Čím to, že jste čekali na gól přes hodinu?

Hráli jsme od začátku slušný zápas, jen jsme se nedokázali prosadit. Tou první brankou jsme to zlomili, spadlo to z nás.

LN Říkal jste, že jste své šance proměnit musel. Opravdu byly tak snadné?

První gól byl skvělý centr, po kterém jsem byl před bránou úplně sám. Ten druhý byl asi nejsložitě­jší. U toho třetího jsem pak dostal

znovu skvělý míč od Provoda a stačilo nastavit nohu.

Chválíte servis spoluhráčů Masopusta a Provoda. Všichni jste šli do hry ve druhém poločase. Jste ideálně sehraní?

LN

Jsme na sebe zvyklí. Ale kdokoliv přijde, ví, co má hrát. Každý může zápas zlomit.

Za Pardubice jste ještě před třemi lety hrál. Měl jste větší motivaci?

LN

Už jsem proti nim párkrát nastoupil, ale na takové střety se těším, znám lidi z klubu. Pardubicím fandím, rád na to vzpomínám, nakoplo mi to kariéru.

?? FOTO MAFRA – JAKUB STADLER ?? Ostrostřel­ec. Mojmír Chytil, útočník Slavie, během pár minut složil rozklížené Pardubice třemi trefami.
FOTO MAFRA – JAKUB STADLER Ostrostřel­ec. Mojmír Chytil, útočník Slavie, během pár minut složil rozklížené Pardubice třemi trefami.