Stovky lidí odmítly islamizaci Evropy

MF DNES - - Z DOMOVA -

domácí vězně pohlídaly. Průlom by mohl nastat během příštího roku. Ministerstvo totiž očekává, že z šesti uchazečů ještě letos vybere vítěze.

Vymahačské firmy? Spíš ne

Babišovo hnutí by radši dalo rodičům vymáhajícím výživné možnost prodat pohledávku vymahačským firmám. Jenže to se nelíbí jak opozici, tak poslancům ČSSD. „Je to velmi rizikové, obávám se, že by se pak ty pohledávky prodávaly pod cenou a rodiče by pak neviděli skoro nic,“myslí si Tejc.

To Veronika Mindlová z iniciativy Reverzní výživné má jinou starost: „Spousta lidí se už teď kvůli neplacení výživného dostane do vězení neoprávněně. Léta poctivě platí, pak přijdou o práci, a než se dovolají spravedlnosti, vznikne jim obrovský dluh. A teď je ještě z rukou exekutorů, kteří už tak jsou mnohdy drsní, dáme společnostem, které si neberou servítky už vůbec,“vadí jí.

Mindlová tvrdí, že rodič, který získá dítě do výlučné péče, má de facto vyhráno. Když se mu zachce, dokáže druhého rodiče ze života dítěte vytěsnit, rozhoduje o použití alimentů, nemá důvod se s druhým rodičem domluvit a hned druhý den může podat návrh na exekuci. Právě tuto praxi by mohl změnit další z Tejcových návrhů, možnost soudců vydávat okamžitá předběžná opatření, aby rodič – zpravidla otec – nemusel platit mnohdy neúměrně vysoké výživné, i když zrovna přijde o práci. V současnosti tomu totiž brání i rozsudek Ústavního soudu. Zhruba 250 lidí se podle odhadů policie včera sešlo na Svatováclavské demonstraci v Praze, aby protestovalo proti islamizaci Evropy. Další demonstrace pořádané politickým hnutí Úsvit a Blokem proti islamizaci se konaly v Plzni, Mostu a Ostravě. Nejvíc lidí, podle odhadů 400, se sešlo na mostecké demonstraci. Ve zbývajících městech přišlo do 100 protestujících. Řečníci například kritizovali vládní politiku nebo odmítali EU. (ČTK)

Foto: Ota Bartkovský, MAFRA

Nové zbraně, staří spojenci Výsadkáři si vyzkoušeli spolupráci s Američany i novou techniku a zbraně.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.