Architekti napravili vady z auditu

MF DNES - - PRAHA - Tereza Blažková redaktorka MF DNES

Zítra na pražské Kampě vystoupí amatérští umělci všech generací. Od desáté hodiny dopolední budou moci návštěvníci sledovat nejrůznější taneční, herecká a pěvecká vystoupení v podání dětí a seniorů.

Celá akce je zdarma a bude trvat až do šesti hodin.

Festival bude mít podobu pouličního divadla, takže nebudou chybět klauni, kejklíři a žongléři. Letošní novinkou je Okénko pro odvážné, díky kterému se mohou zapojit i návštěvníci. Bude jim umožněno zazpívat nebo zahrát skeč. Těšit se mohou na pohádky, soutěže, kvízy, výtvarné dílny a mnoho dalšího. Celá akce má nejen kulturní, ale i dobročinný charakter.

Svůj stánek bude na Kampě mít i hlavní partner, kterým je Nadace AGROFERT. „Ve stanu Nadace AGROFERT bude umístěn trenažér handbiku, tedy kola poháněného rukama. Návštěvníci si budou moci tento sport vyzkoušet. My k tomu za každý ujetý kilometr darujeme sto korun na nákup handbiku pro handicapované dětské sportovce,“dodává ředitelka Nadace AGROFERT Zuzana Tornikidis.

Cílem festivalu je spojení dětí neboli poupat bez ohledu na věk, rasu či zdravotní stav. Tím, že zde vystupují dětské i seniorské amatérské kluby, dochází i k propojení generací.

Poupění Strýt tyjátr se pořádá již posedmé. Letošními patrony jsou spisovatelka Bára Nesvadbová a Jan Václav Čep. (red)

Prodejní boom a málo vydaných stavebních povolení. To jsou jedny z příčin, proč ceny bytů v Praze raketově rostou. Za poslední rok o pětinu. Dostupnost vlastního bydlení je tak v metropoli jedna z nejhorších.

Institut plánování a rozvoje (IPR) prošel před pár dny úspěšně kontrolou toho, jak napravil chyby, jež mu vytýkal audit. Tento audit našel řadu nedostatků. Většina nejvážnějších potíží (týkala se starších zakázek) se vztahovala k aktivitám dřívějšího vedení tohoto úřadu. Celkem bylo prověřováno čtrnáct chyb, na něž audit upozornil. Všechny podle protokolu institut napravil.

Úřad měl například zajistit, aby součástí zakázek byl i předem spočítaný odhad ceny zakázky. Kontroloři se podívali na vzorek čtyř tendrů z letoška a tento podklad v dokumentaci byl. Současně již institut uchovává dokumenty k soutěžím po celou dobu účinnosti smlouvy. Kontrola rovněž prověřila, zda úřad nedělí zakázky tak, aby jejich cena klesla a bylo možné vybírat dodavatele jen z menšího okruhu firem. (frk)

Posledních pár měsíců tráví Jan Malý (jméno na jeho přání redakce pozměnila)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.