I bankéři dělají finanční přehmaty. Co konkrétně se jim nepovedlo?

MF DNES - - INVESTICE A SPOŘENÍ -

Vladimír Komjati Airbank

Když jsem si bral před téměř deseti lety hypotéku a skončila mi první doba fixace, zajímaly mě úplně jiné věci než úrokové sazby. Neřešil jsem proto vůbec, jestli bych si třeba nemohl u banky vyjednat nižší sazbu nebo hypotéku převést výhodněji jinam. A banky své ne příliš výhodné nabídky pro další období nabízely jen s minimálním předstihem. Prostě: platil jsem pár let o dost vyšší sazbu, než bych při troše snahy musel. Když jsem nastoupil do banky a začal se o tyhle věci víc zajímat, při vzpomínce na toto období jsem si trhal vlasy.

Milan Tomášek

Generali Investments

Neměl jsem finanční plán, ze kterého by bylo jasné, jak chci rozdělit investice mezi krátkodobou rezervu a peníze na plnění střednědobých a dlouhodobých cílů. Čím dříve bych se podle tohoto plánu choval, tím rychleji bych na své cíle dosáhl a byl finančně nezávislý.

Jaroslav Kropáček Česká spořitelna

Myslím, že fatální přehmat jsem zatím neudělal. Nicméně učinil jsem investice, které nepatří mezi nejvýnosnější. Konkrétně jsem jako mnoho dalších investorů zainvestoval například do akcií společnosti AAA.

Irena Jandíková Expobank

Není to sice přímo z oblasti investic, ale jednou jsem uvěřila finanční „poradkyni“, předčasně jsem vypověděla smlouvu a uzavřela novou s horšími podmínkami.

Vladimír Fichtner Fichtner s.r.o.

Kdysi dávno jsem si za 10 000 korun koupil vkladový certifikát Ekoagrobanky, která následně zkrachovala a mně zůstal v ruce jen hezký, ale bezcenný papír.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.