Novinky: banky lákají na kombinaci fondů a vkladů

MF DNES - - INVESTICE A SPOŘENÍ -

Česká spořitelna

Aktuálně začalo třítýdenní upisovací období Gold Miners Autocall. Pětiletý prémiový dluhový cenný papír nabízí možnost získat roční výnos až 5,2 procenta. Výplata závisí na vývoji akciového indexu The NYSE Arca Gold BUGS Index, který sleduje vývoj akcií 15 největších těžařů zlata, kteří si nezajišťují cenu svého vyprodukovaného zlata na déle než 1,5 roku dopředu.

ČSOB

Nový produkt Duo Profit Plus kombinuje investici do fondů a spoření se sazbou 1,3 procenta na jeden rok. K balíčku je úrazové pojištění s pojistnou částkou až do půl milionu korun.

Fio banka

Nabízí možnost investovat na burzách on-line – buď s využitím služeb Správa portfolia, či Osobní bankéř. Investovat lze i samostatně.

Fichtner s.r.o.

Investování do fondů bez vstupních poplatků – platí se podíl na zisku a jednorázově 5 000 korun bez ohledu na výši investice.

Generali Investments

Prémiové fondy s flexibilní správou, kdy portfolio manažer upravuje dle váhy jednotlivých aktiv ve fondu. Ve standardní situaci má Generali Prémiový vyvážený fond 42 procent akcií a Generali Prémiový dynamický fond 95 procent akcií.

J&T banka

Produkty kombinující vklady a investice J&T Combi.

Komerční banka

Akciový fond CPR Global Silver Age, který se zaměřuje na perspektivní oblast spojenou se stárnutím populace zejména ve vyspělých zemích.

mBank

Připravuje mFondy – supermarket podílových fondů. Půjde o internetovou platformu, jejímž prostřednictvím budou klienti mBank moci investovat volné peníze. Zvýhodněné spořicí účty pro děti do 18 let a pro jejich rodiče (s horním limitem vkladu 10 000 a 50 000 korun).

Partners

Některé konzervativní i čistě akciové fondy společnosti s nulovým vstupním poplatkem.

UniCredit Bank

Multi asset fondy pro klienty, kteří i s nižší částkou pro investování chtějí kombinovat akcie, dluhopisy a komodity či realitní trh. — (jol)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.