Zaměstnání - Nabídka

MF DNES - - PRAHA - Kateřina Frouzová redaktorka MF DNES

V legendárním filmovém huhu koktejlu byl seznam ingrediencí podobně zarážející jako výčet předvolebních hesel vystavených vedle sebe. Kandidáti do Senátu slibují změnu, milion mladým rodinám, boj za identitu, referendum, lepší Česko. Hledají smysl – někdo i v budoucnosti a někdo v kávě. Anebo říkají jenom dost.

Kampaně – byť jsou v mnoha případech postavené na skutečném programu a vizích – zkrátka často odpovídají předpokladům politologů, podle kterých speciálně ve volebním obvodu s číslem 25 na konci tohoto týdne bude více než témata rozhodovat síla osobnosti. Prahu 6 totiž strany vnímají v rámci metropole jako prestižní obvod s mnoha starousedlíky, kde se lidem snaží nabízet ty nejatraktivnější kandidáty. I proto tu politici očekávají zajímavý a těsný souboj – tak trochu show.

Dobrý život. Svoboda. Co je víc?

Není dále vyloučeno, že účast bude nízká a o postupujících do druhého kola rozhodnou desítky hlasů.

„Jsou to dost silné osobnosti, které mohou program upozadit a poměrně Kompletace papírenského zboží. Přijmeme manuálně zručné pracovnice. Provozovna Praha 9-Čakovice. Bližší informace poskytujeme po-pá od 8,00 do 15,00 hod. tel. 724776103, 724776102, email: cakovice.eurodelta@volny.cz. „Bráníme českou identitu.“

dobře to také dělají,“říká politolog Kamil Švec. Mnoha z nich podle něj chybí témata, dokonce je možná ani neznají anebo hovoří o komunálních problémech namísto toho, aby řešily senátní záležitosti. „Voliči nezbude než se rozhodovat podle osobností,“podotkl Švec.

Mix toho, co ovlivní rozhodování, je podle samotných kandidátů širší. Hodně z nich přitom sází právě na program a vize, které nabízejí.

„Praha 6 je jeden z nejvzdělanějších obvodů. Řekl bych proto, že rozhodovat může boj o kvalitu života ve městě. Soukromé vlastnictví

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.