Záchranáři varují před vrtulníky: Jsou zastaralé

MF DNES - - Z DOMOVA - Artur Janoušek reportér MF DNES

Letecká přeprava zraněných nebo nemocných lidí v Ústeckém a Olomouckém kraji je podle záchranářů v ohrožení. Od 1. ledna příštího roku mají v obou krajích létat pro pacienty ve vrtulnících slovenské firmy ATE, která vyhrála tendr ministerstva zdravotnictví. Záchranáře znepokojuje stáří vrtulníků a jejich vybavení. Domnívají se, že firma nemá dost zkušených pilotů. V posledních letech ji navíc postihlo několik tragických nehod.

„Jsme znepokojení skutečností, že nabízený vrtulník pro olomouckou zdravotnickou záchrannou službu Agusta 109 je více než 20 let starý a nejde do něj zamontovat námi dosud využívané přístrojové vybavení,“uvedla mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová. „Zjednodušeně řečeno: veškeré přístroje, které má naše zdravotnická záchranná služba, například držáky, závěsy, přístroj pro umělou plicní ventilaci, nelze do vrtulníku Agusta 109 dát,“vysvětlila Navrátilová.

Někteří záchranáři navíc pochybují, zda vrtulníky ATE bude mít kdo pilotovat. „Víme, že ATE piloty teprve shání,“řekla vedoucí ústeckého střediska Eva Smržová.

Mluvčí ATE Zuzana Hopjaková to nejprve nechtěla vůbec komentovat, ale pak neurčitě dodala, že „kdyby neměli zajištěné piloty, nepřihlásili by se do soutěže“. Obavy vzbuzuje i smutná statistika. Před měsícem se vrtulník firmy ATE zřítil u Banské Bystrice, zemřeli čtyři lidé včetně pacienta. Loni v červenci zahynuli čtyři lidé ve stroji, který se zamotal do elektrických drátů a spadl do vody ve Slovenském ráji. Tři lidé zemřeli u Janovy Lehoty v lednu 2006, vrtulník ve špatném počasí spadl do lesa.

Část země si rozdělí tři firmy

Leteckou záchranku v Praze a Brně zajišťuje policie, v Českých Budějovicích a Plzni armáda, pro zbytek republiky vyhlásilo ministerstvo zdravotnictví nové výběrové řízení. Podle výběru hodnotící komise si trh mají rozdělit tři firmy – česká DSA má létat v Hradci Králové a Liberci, slovenská ATE v Olomouci a Ústí nad Labem, rakouská Helikopter Air Transport v Jihlavě a Ostravě.

Resort však s oficiálním vyhlášením vítěze vyčkává. Ústečtí politici mezitím vyzývají ministra Svatopluka Němečka, aby výsledky tendru ještě změnil.

„Je otázka, jestli byla vybrána nejkvalitnější firma, která zaručí bezpečnost,“řekl ústecký hejtman Oldřich Bubeníček. „Vzhledem ke znepokojivým informacím o technickém stavu a vybavení vrtulníků ATE si myslíme, že by bylo vhodné, aby ministerstvo zdravotnictví výběr letecké služby ještě zvážila,“dodal.

Nesplněné podmínky tendru?

Navíc existují pochybnosti, zda měla ATE s nabízenými stroji výběrové řízení vyhrát. „Podle informací, které máme k dispozici, společnost ATE nabídla do výběrového řízení na některých stanovištích vrtulníky Agusta 109K2, což je překvapující, neboť tyto stroje nedisponují platnou plnou certifikací 1. třídy výkonnosti v kategorii A, což je v rozporu se zveřejněnými zadávacími podmínkami tendru,“stojí v prohlášení České lékařské společnosti a Asociace zdravotnických záchranných služeb.

Zástupci ATE namítají, že úspěšně prošli bezpečnostním auditem. Letecký přepravce DSA, jenž v Ústí nad Labem a Olomouci létá nyní, podal na ministerstvo zdravotnictví námitky. „O obsahu námitek se nebudeme vyjadřovat do jejich vypořádání, protože nechceme nijak ovlivnit rozhodování zadavatele,“řekl ředitel DSA Daniel Tuček.

Jenže čas běží. Pokud ministerstvo zdravotnictví nestihne do konce roku vyhlásit vítěze, bude muset zadat zakázku těm, kteří létají dosud.

Mluvčí ATE Zuzana Hopjaková nechtěla výběrové řízení ani kritiku oponentů komentovat. Jen opakovala, že výsledky soutěže dosud nebyly oficiálně vyhlášené. „Zatím nebudeme na nic reagovat. Všechno se ještě může změnit,“řekla.

Mlčí zatím i ministerstvo zdravotnictví. Na všechny dotazy MF DNES ohledně tendru odpověděl mluvčí Ladislav Šticha pouze tím, že resort má nyní deset dní na to, aby rozhodl o námitkách.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.