Pavelcovy starosti. Přišel o místo ve Winnipegu

MF DNES - - SPORT - Tomáš Zatloukal hokejový reportér MF DNES

Winnipeg Jets uzavřeli kádr před novou sezonou hokejové NHL – s nemilým překvapením pro Ondřeje Pavelce. Klub vsadí na brankářskou dvojici Connor Hellebuyck, Michael Hutchinson. Na českého gólmana nezbylo místo.

Winnipeg včera večer středoevropského času zařadil Pavelce, který byl dlouholetou jedničkou Jets, na listinu nechráněných hráčů. Z té si devětadvacetiletého gólmana může stáhnout během 24 hodin kterýkoliv celek NHL, a to zcela bezplatně. Pouze převezme od Winnipegu Pavelcův kontrakt.

Mohlo se tak stát už v noci na úterý – po uzávěrce tohoto vydání.

Právě vysoká smlouva byla často zmiňována jako zásadní důvod, proč se nepodařilo generálnímu manažerovi Winnipegu Kevinu Cheveldayoffovi, delší dobu si pohrávajícího s myšlenkou, že vsadí na talentovaný, leč nezkušený tandem H+H, Pavelce vyměnit. Nyní může štědrý pakt zabránit dokonce i tomu, že po kladenském odchovanci někdo sáhne zdarma.

Pavelec totiž ročně zatíží platový strop svého zaměstnavatele 3,9 milionu dolarů, což je příliš vysoká cena, pokud by měl český reprezentant plnit post náhradníka. Mistr světa z roku 2010 by zvládl i výraznější roli, jenže volných míst je v brankovištích 30 klubů zámořské soutěže minimum.

Pavelcovi tedy reálně hrozí, že listinou nechráněných hráčů projde bez povšimnutí a poprvé od sezony 2010/2011 skončí na farmě.

Do složité situace jej paradoxně dostala pozvánka také na Světový pohár. V Jandačově kádru mu patřila až pozice trojky, takže mu chybí zápasový rytmus. Do něj se naopak dostal jeho hlavní konkurent Hutchinson.

„Mike začal s přípravou s námi dříve a rychle se dostal do tempa. Chceme, aby v tom takto pokračoval,“řekl před pár dny trenér Winnipegu Paul Maurice. Šestadvacetiletý Kanaďan již v minulém ročníku výrazně naznačil, že by mohl Pavelce zastoupit.

Odklon na listinu volných hráčů potkal i českého obránce Zbyňka Michálka z Arizony. V předešlé sezoně byl přitom pevnou součástí obrany Coyotes a odehrál 70 zápasů.

Foto: Getty

Studená sprcha Ondřej Pavelec chytal za Winnipeg (dříve Atlantu) od svého průlomu do NHL v sezoně 2007/2008. Teď je v nejistotě.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.