Za byznys s „trávou“dostal barman 10 let

MF DNES - - PRAHA -

Desítky kilogramů marihuany putovaly do loňského roku mezi Prahou a bavorským Řeznem. Za podíl na drogovém byznysu senát pražského městského soudu poslal na deset za mříže barmana Dušana S. Soudci rozhodli i o povinnosti uhradit milionovou pokutu.

„Soud v této věci provedl všechny potřebné důkazy, aby mohl ve věci rozhodnout,“uvedl mimo jiné ve zdůvodnění verdiktu soudce Petr Hovorka. Trest, který jeho senát vynesl, odpovídá závěrečnému návrhu státního zástupce.

„Podílel se na organizaci a vývozu nejméně 70 kil sušiny omamné látky konopí, a to tak, že byl ve spojení s organizovanou skupinou působící v ČR a SRN,“popsala případ z rozsáhlé žaloby státní zástupkyně Jaromíra Biolková. Drogy v Německu putovaly k velkoodběratelům a poté ke klientům. Další účastníky kšeftu s marihuanou pozatýkali kriminalisté v Řezně. Kurýři a spoluorganizátoři byznysu v Bavorsku se k podílu na obchodu s narkotiky doznali a byli odsouzeni. Z české metropole vozili zásilky od tří do deseti kil. Gram „zboží“stál do pěti eur. Na lince Praha–Řezno balíky putovaly v pronajatých autech a v motorkách. „Dodavatelem byl Dušan. To bylo známo. Množství drog se kontinuálně zvětšovalo,“uvedl při výslechu v Řezně Němec Phillip S.

„Zboží bylo více než dobré,“pochvalovali si němečtí klienti. „Jednou jsme Dušanovi nesli asi 18 500 eur za deset kilogramů,“řekl do protokolu další Němec, Kevin B.

Kurýři za jednu cestu se zbožím inkasovali do 1 500 eur. K odměně však náležela i povinnost uhradit půjčovné za auto a benzin. K prémii náleželo i „kuřivo“.

Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat k Vrchnímu soudu v Praze. Trest padl na dolní hranici sazby, Dušanu S. totiž hrozilo 10 až 18 let za mřížemi. (boh)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.