Plíšková letí na Turnaj mistryň

Plíškovou čeká odměna za dřinu i báječné výsledky. A zároveň kolosální výzva.

MF DNES - - FRONT PAGE - Karel Knap reportér MF DNES

Ubytování v přepychovém hotelu s omračujícím výhledem na Singapur. Péče pořadatelů, kteří si tenistky hýčkají jako opravdové královny. Štědré odměny a bohaté porce bodů. Na Turnaj mistryň obdrží pozvánku jen ta nejvybranější společnost. Pětkrát v řadě si ji vysloužila Petra Kvitová, loni ji doprovodila Lucie Šafářová a letos patří mezi vyvolené Karolína Plíšková.

Po včerejším odhlášení Sereny Williamsové jí ubyla jedna tuze nebezpečná sokyně. Jenže ani s dalšími šesti dosud kvalifikovanými soupeřkami nemá zrovna výstavní bilanci: 7–19. „Ale můžu porazit každou, když budu hrát dobře,“tvrdí ranařka, která letos opět nasázela nejvíc es na okruhu.

O poslední, osmou místenku se ještě tento týden bojuje v Moskvě (Kuzněcovová a Suarezová mohou ziskem titulu vystrčit z osmé pozice Kontaovou). Zato čtyřiadvacetiletá Plíšková se nemusí nervovat.

Účast jste si zajistila s předstihem. Je to velká výhoda?

Myslím, že je. Nemusela jsem se trmácet na další turnaje a mohla pár dní potrénovat v Praze.

Minisoustředění vám prospělo v létě před americkou sérií, během níž jste získala titul v Cincinnati a postoupila do finále US Open. Teď byl plán totožný?

Snažili jsme se to udělat podobně. Po New Yorku mi tréninky chyběly. V Asii mi nesedl ani jeden ze tří turnajů, ale uhrála jsem aspoň něco (vyhrála tam tři zápasy). A hlavně jsem se kvalifikovala na Masters.

Máte za sebou 62 utkání v singlu a 44 ve čtyřhře. Nechybí vám elán do závěru sezony – na Turnaj mistryň a finále Fed Cupu?

Bylo by něco špatně, kdybych postrádala chuť před odletem na Masters. Útlum jsem si vybrala v Asii, cítila jsem se unavená, psychicky vyčerpaná. Zbývají dva tři týdny tenisu v sezoně, to musím kousnout.

Uvítala jste, že se odhlásila Serena Williamsová?

Ta by mi zrovna úplně nevadila. Naposledy jsem ji porazila.

Vyberete ze šesti jistých účastnic nejméně oblíbenou rivalku?

Jednu mám, ale to vám neřeknu.

Ono to není tak složité. Stačí je projít a přidat vzájemné skóre. Kerberová. 3–5.

Její styl mi docela vyhovuje, i když jsem s ní posledně (ve finále US Open) prohrála. Úplně mi neublíží, záleží hlavně na mně. Delší výměny mě jen stojí víc sil. Nehrozí, že mi dá dvakrát 6:1.

Halepová. 1–4.

Má podobnou hru, jen je nebezpečnější. Má lepší bekhend, líp servíruje. Ale taky záleží hlavně na mně.

A pozor, máme tu Radwaňskou. 0–6. Ještě jste jí nevzala ani set.

No jo, ta je asi pro mě nejhorší. Je chytrá a šikovná. Umí stopbaly a prohozy. Má hra jí vyhovuje. Ještě jsem s ní neodehrála dobrý zápas.

Naopak se vám daří na Muguruzaovou. 3–1.

To je moje krevní skupina. Víc mi sedí, udělá víc chyb. Hraje odvážněji, tolik se nenadřu. Ale je dobrá. Zase se teď trošku zvedla.

Co Keysová? S tou jste se dosud nestřetla.

Viděla jsme ji několikrát, je teď lepší než Muguruzaová. Hraje agresivně, poloviční vabank, což mi sedí víc než Radwaňská a Halepová.

Nebo Cibulková, že? S ní to máte 0–3.

Nikdy mi to proti ní nesedlo. Mám šanci, když budu v pohodě. Teď docela válí, věří si. Na to, že je malá, hraje agresivně, jen servis nemá nic moc.

Pomalý povrch v hale vám zrovna nepomůže. Jaký jste si za těchto okolností stanovila cíl?

Vím, holky si loni stěžovaly. Ale každá se dá porazit. Ráda bych postoupila ze skupiny, pak se uvidí.

Nastoupíte i ve čtyřhře s Görgesovou. Co to pro vás znamená?

Programy se úplně neprolínají, ale jsem zvyklá hrát debla i singla. Když jsme s Julií v lednu začínaly, nečekaly jsme, že to takhle klapne.

Vyzvídala jste, co vás v Singapuru čeká?

Moc ne. Viděla jsem fotky z bazénu na střeše hotelu. Asi to bude pecka.

Pořadatelé vás vezmou i na společenské události, oblečete se do šatů. Těšíte se?

Nejsem úplně zastánce těchhle akcí. Ale nějak to zvládnu.

Kdo všechno vás doprovodí?

Pořádám zájezd. Beru mamku, Michala (přítele Hrdličku), Jirku (kouče Vaňka),

kondičáka Ivana (Trebatického). Když s sebou mám víc lidí, hrávám dobře.

Bylo by něco špatně, kdybych postrádala chuť před odletem na Masters. Útlum jsem si vybrala v Asii. Zbývají dva tři týdny tenisu v sezoně, to musím kousnout. Ráda bych postoupila ze skupiny, pak se uvidí. Každá se dá porazit, ale třeba proti Radwaňské jsem ještě dobrý zápas neodehrála.

Foto: Getty

Premiéra Karolína Plíšková se vydává na Masters poprvé. Petra Kvitová prestižní turnaj při svém prvním startu před pěti lety v Istanbulu vyhrála...

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.