Prostě cik-cak!

Řadové domy MikMak opláštěné titanzinkem jsou neobvyklé a nekonvenční v nákresu, formě i provedení. Kovový plášť z titanzinku na střeše i fasádě přitom působí jako sjednocující prvek odvážné realizace.

MF DNES - - AKTUALITY - Www.mikmak.arc2.com.pl.

Podnět pro vznik zajímavého konceptu dal extrémně úzký a dlouhý pozemek v ulici Wałbrzyska ve Wroclawi a sousední zástavba s tradičními rodinnými a bytovými domy. Záměrem architektů bylo vytvořit akcent ke stávajícímu prostředí a dosáhnout kontrastu. Tak vznikla řada titanzinkových domů vyrůstajících ze země, které přerůstají krajinu střech a připomínají nepravidelné pilovité zuby.

Pro realizaci exteriéru vybrali architekti titanzinek RHEINZINK na střechy i na fasádu. Pro tento přírodní materiál se rozhodli proto, že zdůrazňuje nadčasovou estetiku architektury. „Kovový plášť vytváří navíc kontrast k sezonním změnám přírody,“vysvětluje architekt Mariusz Szlachcic.

Na projekt MikMak bylo použito okolo 22 tun titanzinku v provedení prePATINA blaugrau, z toho 1 490 m2 na střechy a 1 750 m2 na fasády. Svou elegantní modrošedou optikou sjednocuje nadčasový titanzinek nepravidelně tvarované domy v harmonickém souladu a zdůrazňuje cíl architektů vytvořit kompaktní a soudržný celek.

Více na

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.