6.

MF DNES - - STAVBA -

Při obnově části povrchů se držte omítek a štuků, jaké se zde osvědčily. Při kompletní rekonstrukci jsou řešením i modernější postupy. Použitelný je vápenocementový štuk, ale i moderní lehčená minerální či sádrová omítka.

Minerální omítka se dá aplikovat v jedné i více vrstvách, nehodí se pod keramické obklady. Ta sádrová se nanáší v jedné vrstvě, čímž odpadají přestávky na vysychání. „Omítané plochy jsou hotové v jednom pracovním dni,“říká Martin Sochor. Hladký povrch se dá využít ke sjednocení vzhledu se sádrokartonem.

Náhradou za umakart je nejčastěji pórobeton.

PŘÍČKY A JÁDRA

Na nové příčky i zazdívání dveří je ideální pórobeton. Panelové konstrukce ho obvykle unesou, ale posudek statika je jistota. Lze použít i sádrokarton a lehčené cihelné tvarovky.

POVRCHY STĚN

Panelové stěny bývají nerovné, jsou v nich dilatační spáry. Stěny lze zakrýt moderními tapetami, které jsou kvalitnější než ty, které se v panelácích používaly dřív. „V některých případech je možné přiznat a upravit betonový povrch Vysokopevnostní sádrokarton udrží v každém kotevním bodě až 80 kg váhy a odolá nárazům. Rigips

ŽÁDNÝ LIMIT

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.