NÁPADY A NÁZORY

MF DNES - - KŘÍŽOVKA - Www.krmivo-brit.cz

RECEPTY Z ŠÍPKŮ

Asi poslední z plodů podzimu, které jsem letos zpracovávala, byl šípek. Nakonec jsem sklizeň stihla, ačkoli včera u nás padaly první sněhové vločky. Plody šípku už byly opravdu dost měkké, takže jsem se rozhodla i pro výrobu marmelády a sirupu.

1 kg zralých šípků uvaříme ve vodě doměkka, poté šípky prolisujeme přes síto. K šípkovému pyré přidáme 250 g cukru a pektin. Znovu povaříme, horké nalijeme do skleniček, které poté obrátíme dnem vzhůru a necháme vychladnout. Já jsem ještě raději zasterilovala. Ke sterilování používám prostou myčku – skleničky klidně přidám k nádobí a po jednom mytí je hotovo – zasterilizováno. Protože

ŠÍPKOVÁ MARMELÁDA:

hmota po pasírování obsahovala ještě spoustu šípkového pyré, rozhodla jsem se, že ji ještě využiji na výrobu šípkového sirupu.

1 kg zralých šípků (přidala jsem šípkovou hmotu po pasírování) propláchneme studenou vodou a rozdrtíme. Zalijeme 2 litry vody a necháme louhovat 24 hodin. Pak vše povaříme v hrnci 10 minut. Po scezení přidáme šťávu z 1 citronu, 1,5 kg cukru krupice a znovu vaříme 10 minut. Ještě horký sirup nalijeme do lahviček.

Sušené plody používám přes zimu na přípravu šípkového čaje a přidávám je i do směsi bylinkových čajů, které si míchám. Je to takový přírodní štít proti nachlazení.

SIRUP ZE ŠÍPKŮ:

JITKA KOTTOVÁ, E-MAIL Autoři dopisů získávají krmivo pro kočky žijící doma Brit Premium Cat Indoor a masové kapsičky Brit Premium Cat Pouches respektující přirozené preference koček a jejich nutriční potřeby. Více na

ATLASY

Dovolte mi, abych vám upřímně poděkovala za úžasné přílohy, ať už botanické, nebo zoologické a zahrádkářské. Všechny pečlivě vystřihuji a využívám ve své školní práci. Atlas psů jsme s dětmi rozstříhali, nakopírovali, podlepili a kartičky na pexeso byly na světě. Poslední příloha Atlas cibule udělal radost mému manželovi. Pěstujeme každým rokem cibuli poměrně na velké ploše, pro naši rozvětvenou rodinu. Hodně jí za zimu spotřebujeme. Teď si budeme moci vybírat z uvedených odrůd, které vypěstujeme. Ještě jsem zapomněla uvést Atlas ryb, který také s velkým zájmem skončil ve škole. Ještě bych chtěla dodat – Mladou frontu DNES máme každý den již v 6.30 hod!

VĚRA SKALICKÁ, NOVÝ BYDŽOV

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.