Hvězda z nouze. Aneb jak se místo čopů řeší cop

MF DNES - - SPORT - — Michael Bereň

Kvalifikovala se na poslední chvíli, z britské kolegyně Johanny Kontaové rázem udělala náhradnici. „To je strašné,“uznala sama. Cestou na první tiskovou konferenci bloudila po hotelu dávno po začátku. Přesto je z Kuzněcovové největší hvězda letošního Turnaje mistryň. A nejen proto, že jako první postoupila ze skupiny. Nejspíš už jste viděli video, kde si Ruska na lavičce v přestávce mezi gamy ustřihne kus vlasů. Neudělala to potají. Prostě vyndala z tašky nůžky. A šmik!

Duel, v němž se opět pohodlně dostala do vedení. První set bez problémů vyhrála.

Duel, při kterém opět nechala ruskou soupeřku Světlanu Kuzněcovovou povstat.

Duel, kde ukázala, že se nevzdá do posledního míče. Odvrátila tři mečboly. A duel s nešťastným koncem. Kdyby jej za stavu 6:5 a 30-0 doservírovala k vítězství, mohla se přiblížit postupu do semifinále. Takhle slaví Kuzněcovová a Plíšková musí jakkoliv porazit loňskou šampionku Radwaňskou z Polska.

Podání byla tragédie

Plíšková v této sezoně nastřílela přes 100 es, průměrně jich v každém utkání dá skoro devět. Jenže proti Kuzněcovové poslala přes síť jen dva nechytatelné servisy!

Do kurtu šlo 43 procent jejího prvního podání a Plíšková vyhrála chabou polovinu míčů po povedeném prvním servisu. „Dneska to byla tragédie,“řekla Plíšková. „I tak se to dalo bez toho servisu vyhrát, ani

„Cop mě otravoval při úderech, vlasy byly těžké. Tak jsem si řekla: Co je důležitější? Vlasy, které mi dorostou, nebo vítězství?“říkala Kuzněcovová novinářům po obratu duelu s obhájkyní Radwaňskou.

Také pro ně bylo její „kadeřnické“číslo netradičním zážitkem, najednou zvedli hlavy od počítačů, celý sál pobaveně sledoval televizi.

Kuzněcovové cop řeší v zákulisí také samy tenistky. „Zrovna jsem Světlanu viděla na kurtu, tak jsem jí koukala na hlavu. Říkala: Mám to krátký, mám to krátký...“vyprávěla

Ta přišla ze šatny viditelně unavená, síly si prostě nechává jen na tenis. „Kde beru energii? Kdybych to věděla, tak vám to řeknu,“přemýšlela Kuzněcovová. „Nikdy se nevzdávám, pořád hraju srdcem. Cítím, že se mě soupeřky trochu bojí. Připadá mi to jako zázrak, poprvé jsem na Masters vyhrála dva zápasy. Dřív jsem si říkala: Ježiš, zase skončím ve skupině.“ deblistka Andrea Hlaváčková. Smála se, že třeba k povinné tenisové výbavě přibudou nůžky.

Bohužel s výjimkou Plíškové, která z obou svých zápasů udělala pořádné drama, a právě Kuzněcovové není na Masters žádné jiné vzrušení.

Na konci sezony hráčkám už nezbývá tolik sil, žádná z účastnic nepřijela s kdovíjakou formou.

Samozřejmě záleží na vkusu jednotlivce, ale obranářský styl Kerberové, Radwaňské či Halepové nevypadá divácky atraktivně.

Zápasům také chybí pořádná atmosféra. Zatleská se povedené výměně. Skoro se bojíte povzbudit svou favoritku, aby váš výkřik do ticha nevyzněl trapně. Lidé se u arény fotí se Serenou Williamsovou, tedy její podobiznou v životní velikosti. Absence americké superstar jinak luxusnímu podniku také neprospívá. Třeba boj o postup ze skupiny, start deblové soutěže a následné zápolení o trofeje zájem zvednou. Zatím se místo čopů řeší cop. (Také autor textu se půjde ostříhat.)

Foto: Reuters

„Nová Světlana Kuzněcovová“Zkrátila si cop a vítězí.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.