Červená skupina

MF DNES - - SPORT - Michael Bereň reportér MF DNES v Singapuru

Vjeden moment si trenér Jiří Vaněk ukazoval na spánek a na Plíškovou volal: „Hlava! Hlava!“Zdviženým prstem dal najevo: „Posloucháš dobře.“

I když kouč Vaněk přiznává, že občas jsou jeho promluvy povinným optimismem, kterým se snaží „nadopovat“nejlepší českou tenistku, na Masters podruhé fungovaly.

„Hraješ fantasticky, věř si, nemá na tebe.“

„Nic neměň, hraj svoji hru, jsi pořád lepší.“

„Počkej, počkej, nerozčiluj se. Ona ti tu šanci dá, přísahám bohu!“

Plíšková se v pondělní noční přetahované s Muguruzaovou Vaňkovými radami řídila, včera měl trenér málem také pravdu v předpovědi dalšího úžasného obratu. „Ale málem,“namítla Plíšková, právě za sebou měla další dramatický duel. v Cincinnati mi nešel a porazila jsem ji. Takže jsem pořád věřila. Vždycky si pomáhám servisem, o to je pro mě těžší, když mi nejde.“

Kvůli selhání obvyklé zbraně světové pětky se Kuzněcovová postupně dostala ke své obvyklé hře. Svědčil jí rovněž pomalý povrch v singapurské aréně, který jako by si s sebou přivezla z Moskvy, kde podruhé za sebou ovládla turnaj. Výměny s jedenatřicetiletou Ruskou daly zabrat, Plíšková musela své dlouhé nohy často ohýbat v kolenou, chodit pod míč. Kuzněcovová hrála do bekhendu Plíškové, aby nečelila jejím forhendovým útokům.

Ruská tenistka, která doplnila nejlepší osmičku této sezony až na poslední chvíli právě po domácím triumfu, tak prodloužila sérii dlouhých zápasů, letos to pro ni bylo 23. vítězné utkání ve třech setech, minule dokonce odvracela mečbol.

„Její výdrž mě nepřekvapila, je dvojnásobná grandslamová šampionka, hraje nejlepší tenis v kariéře. Takže ne, překvapená nejsem,“řekla Plíšková o soupeřce.

Nuda? Ne s tenistkou Plíškovou. Na Masters opět utekla z mečbolů, ale padla. Jde na obhájkyni.

3. Plíšková 2 4. Muguruzaová 2

10.00 Halepová – Cibulková, 13.30 Kerberová – Keysová. 1. Kerberová 2. Halepová 3. Keysová 4. Cibulková 2 2 2 2

1 0 2 1 1 0 0 1 1 2 4:1 2:2 2:2 1:4 2 1 1 0

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.