Horáček: S kandidaturou to nesouvisí, teprve ji ohlásím

MF DNES - - Z DOMOVA - — Vojtěch Srnka

Michal Horáček si už několik měsíců dává pozor na to, aby neútočil na Miloše Zemana, s nímž by se mohl utkat o voliče. Teď bude moderovat akci, již mnozí vnímají právě jako manifestaci proti prezidentovi. Co ho k tomu vede?

Jak budete vyvracet argument Hradu, že je akce součástí vaší kandidatury na prezidenta, kterou jste nedávno oznámil?

Vyvracet? Prostě to není pravda, a jestli to někdo chce tvrdit, musí to něčím doložit. Proč říkáte, že jsem ohlásil nějakou kandidaturu? Žádnou jsem neohlásil. Až ji ohlásím, bude to prostřednictvím formálně svolané tiskové konference.

Nabídka, že akci zorganizuje vaše agentura Kudykam, přišla od vás?

Nejsem iniciátorem akce a žádné nabídky jsem nikomu nedával. Obrátil se na mne pan místopředseda Sněmovny Petr Gazdík s myšlenkou takového shromáždění a s otázkou, zda bych se mohl postarat o hudební stránku věci, shromáždit instrumentalisty a zpěváky, postarat se o ozvučení a podobně, a zda bych se ujal moderace. Přijal jsem a nezakrývám, že mě nabídka potěšila.

Co bude hlavní zprávou akce?

Nevím přesně, pozvaní řečníci teprve promluví a já mezi nimi nebudu. Jsem moderátor. Osobně doufám, že tou zprávou bude: sešli jsme se, zazpívali si, promluvili, hezky a pozitivně jsme oslavili svátek země, kterou milujeme.

Při přípravách na kandidaturu jste vystupoval tak, že jste se nechtěl přiklánět na žádnou stranu ani se proti komukoliv vymezovat. Proč jste se tedy nakonec rozhodl zapojit do této akce?

Jak jsem řekl, oslava nemá s mou kandidaturou nic společného. Rozhodně se nestavím na žádnou „stranu“, jen na stranu těch, kteří místo v zemi úsměšků chtějí žít v zemi úsměvů, rádi se setkávají a vyměňují si názory, přemýšlejí o tom, co je důstojné a spravedlivé. To jo, to je strana, ke které se hlásím.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.