Zelí a kapusta

Jestliže zelí jíte jen k vepřovému nebo kachně a kapustu vám zošklivili ve školní jídelně, vyzkoušejte naše recepty. Obě hlávky rehabilitují.

MF DNES - - ONA DNES - připravila: ilona smetanová

Pruhované obálky PŘÍPRAVA 20 MINUT DUŠENÍ 15 MINUT VAŘENÍ 80 MINUT PEČENÍ 25 MINUT

4 uzená kuřecí stehna 1 cibule   2 lžíce oleje 300 g sterilovaného   červeného zelí sůl cukr (podle   chuti) 3 lžíce červeného vína  mleté chilli 400 g listového těsta   hladká mouka na vál  2 lžíce strouhanky 1 vejce   asi lžíce piva 

1. Stehna omyjeme, vložíme do studené vody a vaříme na mírném ohni jednu hodinu. Oloupanou a nadrobno nakrájenou cibuli osmažíme na rozehřátém oleji dorůžova. Přidáme scezené zelí, osolíme, ochutíme cukrem, podlijeme vínem a dusíme 15 minut. Zelí odstavíme z ohně a ochutíme chilli. Kuřecí stehna necháme vychladnout, opatrně je vykostíme a stáhneme z nich kůži. 2. Listové těsto rozválíme na pomoučeném válu na čtverec, který rozkrojíme na čtyři menší čtverce. Střed každého posypeme strouhankou, položíme na ni vykostěné kuřecí stehno, vložíme do něj část ochuceného zelí a maso přes něj opatrně přehneme. 3. Každý čtverec těsta zabalíme jako obálku, dáme je na plech vyložený papírem na pečení, potřeme je vejcem rozšlehaným s troškou piva a pečeme asi osm minut v troubě vyhřáté na 200 °C. Pak zmírníme teplotu na 180 °C a obálky dopečeme ještě asi 17 minut dozlatova.

Náš tip: Plněné obálky jsou výborné jen tak samotné nebo je podávejte například se šťouchanými brambory s bylinkami.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.