Zaměstnání - Nabídka

MF DNES - - Z DOMOVA - — Jakub Pokorný

Rektor České ho vysokého učení technického v Praze vypisuje výběrové řízení na obsazení funkce kvestora Českého vysokého učení technického v Praze. Požadavky: - vysokoškolské vzdělání magisterského typu, ekonomického zaměření výhodou, - minimálně 10 let praxe v manažerské pozici se zaměřením na finance, - praxe v řízení rozsáhlé organizační struktury z prostředí vysokých škol nebo veřejných výzkumných organizací výhodou, - organizační, řídící a komunikační dovednosti, - znalost systému řízení a financování veřejných vysokých škol, - znalost zákona o vysokých školách a zákona o veřejných zakázkách, - znalost anglického jazyka, - předpoklady pro výkon funkce dle zákona č. 451/1991Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní republiky, České republiky a Slovenské republiky, - občanská a morální bezúhonnost. Uchazeči předloží: - strukturovaný profesní životopis, kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, - motivační dopis, - doklady dle zákona č. 451/1991Sb., - kopii výpisu z rejstříku trestů, - kontakty na osoby, které poskytnou na uchazeče reference. Termín nástupu: 1. ledna 2017 nebo dle dohody. Přihlášku s požadovanými materiály zasílejte na adresu ČVUT v Praze - Rektorát, zaměstnanecké oddělení, Zikova 166 36 Praha 6. Pro osobní doručení 1.patro, č . dveří B2-246. Lhůta pro dodání přihlášek je 30 dnů od zveřejnění inzerátu.

Rektor

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, jejíž úřad „krotí“atomové reaktory, má doma v záloze tři petrolejky. Jistí se tak pro případ, že nepůjde proud. Úřednice i zastupitelka malé obce Pyšely patří mezi lidi, kteří se otázkami přežití v nouzi zabývají. „Survival (umění přežít) je moje hobby,“poznamenala Dana Drábová. Dobu, kdy by člověk musel vyžít bez pomoci zvenčí, odhaduje na dva dny. Lidem doporučuje nakoupit balenou vodu, konzervy a rádio na baterky. Zmiňované petrolejky má podle svých slov od doby, kdy Česko zasáhl orkán Kyrill a kdy Pyšely byly 36 hodin bez proudu.

Mluvila jste o tom, jak se mají připravit lidé na krizové situace. Myslíte ale, že je připraven stát?

V tomhle směru jsou rezervy, to je jasné. Dlouho jsme žili v tom, že se nic takového nemůže stát.

v čem ta krizová situace spočívá?

Ta událost bude tak rozsáhlá, že stát bude mít určité své priority a člověk se bude muset po nějakou dobu postarat sám o sebe. Společnost se o něj časem postará, ale on nebude hned prioritou.

A vy jste tu dobu, kdy se člověk bude muset postarat sám o sebe, docela přesně odhadla na 48 hodin. z čeho vycházíte?

To je takové minimum a je to odhad. Vycházím i ze zkušeností z povodní. Těch deset dní u Němců mě překvapilo. Po deseti Zaplatím nejvyšší ceny za mince i sbírku, bankovky,hodinky,vyznamenání a známky, odhad i po telefonu.Tel: 602 802 040 dnech už společnost přestane fungovat.

spisovatel Ondřej Neff napsal román o blackoutu, tedy plošném výpadku elektrického proudu, s názvem tma. Předpovídá v něm, že po deseti dnech už ovládnou zemi gangy.

Přesně tak. Já tomu věřím a je s tím i jedna praktická tvrdá zkušenost z New Orleansu po hurikánu Katrina (v roce 2005 – pozn. red.). Tam to netrvalo ani tři dny. Ve chvíli, kdy lidé přestanou být schopni uspokojovat základní potřeby – napít se, najíst se a ohřát se – hranice mezi civilizací a necivilizací se ztenčuje. Někdo říká, že jsou to tři dny hladu.

Když jste zažila, že byly Pyšely, kde bydlíte, 36 hodin bez proudu, co tehdy všechno nešlo?

Musíte mít elektrickou baterku s dynamem, jinak vám baterie záhy dojdou. Já, když se doma rozhlédnu, co všechno nejde bez elektrického proudu, tak je toho hodně. Třeba plynové topení. Nezatopíte si, protože ty systémy ventilů a čerpadel jsou prostě elektrické.

Otázka je, jestli by také tekla voda.

V půlce Prahy by podle mě netekla.

takže obecná rada je zásobit se preventivně balenou vodou?

To určitě. To je stoprocentní. Existuje ale i jiná varianta, prodávají se například výborné filtry na vodu pro outdoorové turisty. Ty vám částečně umožní i to, že se můžete napít z kaluže, kdyby na to přišlo. Ale to už jsou opravdu extrémní věci.

s přispěním Ondřeje Leinerta statisíce i milióny korun tyto autory (grafiky, kresby a oleje): Procházka, Hlinomaz, Mrkvička, Born, Lhoták, Zrzavý, Filla, Schikaneder, Radimský, Rotrekl, Král, Róna, Komárek, Bauch, Špála, Chaba, Jambor, Blažíček, Uprka, Frolka, Honsa, Číla, Lada, Ullmann, Kaván, Kalvoda, Panuška, Jíra, Gross, Burian, Hála, Boštík, Ronek, Beneš, Saudek, Zoubek, aj. Rychlé a seriózní jednání. E-mail: sberatelumeni@seznam.cz Tel. 731835301114924

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.