Sedm lidí obviněno za krádeže aut

MF DNES - - PRAHA - Michaela Bůnová redaktorka MF DNES

Mimo jízdní dráhu se po střetu s kamionem ocitla v Břevnově tramvaj linky 22. Provoz byl v místě nehody dvě a půl hodiny zastaven, linky hromadné dopravy jezdily odklonem. Při nehodě se lehce zranili řidič kamionu se zahraniční poznávací značkou a řidič tramvaje. „Na místo vyjela jedna naše posádka, oba lehce zraněné převezla k ošetření do vojenské nemocnice,“uvedl mluvčí záchranné služby Matěj Hříbal. Kdo nehodu zavinil, zatím policisté zjišťují. „Zatím nelze k příčinám kolize říct nic bližšího. Událost zatím vyšetřujeme a okolnostmi se budeme dále zabývat,“sdělila iDNES.cz policejní mluvčí Iveta Martínková. (mav)

Praha se rozhodla oživit Vítkov. Za tři roky se mají stavět nové cesty, promenáda či amfiteátr. Ve hře je také výtah a železniční zastávka.

Policisté obvinili sedm lidí ve věku od 19 do 31 let ze série krádeží starších aut se škodou kolem 250 tisíc korun. Podle policistů podezřelí kradli auta v Praze od loňského prosince do letošního února, vozy pak po odstranění jejich identifikačních znaků sami používali, ačkoli ani jeden z nich neměl řidičský průkaz. Podle policejního mluvčího Jana Daňka byl hlavním aktérem sedmadvacetiletý muž, který si ke svým krádežím přibíral své známé. „Jednalo se o starší vozy, které pak končily v garáži za Prahou, kde měl hlavní aktér krádeží bydliště,“uvedl Daněk. Skupina také ukradla z aut zaparkovaných na ulici kola a dále skútr z garáže. Zmiňovaného muže policisté tento týden znovu zadrželi v kradeném vozidle. V trestné činnosti tedy pokračoval, proto kriminalisté podali návrh na jeho vzetí do vazby. (ČTK)

Na vrchu, který odděluje Žižkov a Karlín, si možná za pár let turisté posedí na vyhlídkové terase s kávou a pak zajdou na venkovní kulturní představení. Magistrát totiž chystá hned několik novinek, které by měly žižkovský kopec oživit. Praha chce vybudovat chybějící cestu na jižním svahu směrem k Žižkovu, která by vedla pod fotbalovým hřištěm a napojila se na cyklostezku. Nová cesta zavede turisty až na vrchol kopce, kde (asi 200 metrů od fotbalového hřiště) vznikne vyhlídková kavárna.

„Stávající zázemí zahradnické firmy se přesune a vybuduje se kavárna s terasou s výhledem na jih,“popsal pro MF DNES Dan Frantík z magistrátního odboru péče o zeleň. Od Tachovského náměstí by návštěvníky ke kavárně zavedla nová propojovací cesta. Zatraktivnit Vítkov má dále promenáda na hlavní cestě. „Dnešní centrální přístupová cesta připomíná spíš dálnici, nepůsobí to tam jako v parku. Je široká a asfaltová, chtěli bychom ji přeměnit na pěší zónu s chodníky, stromořadím i vodními prvky,“plánuje Frantík. Zatímco Praha hledá místa, kde vybudovat záchytná parkoviště, jedno velké se nachází přímo na vrchu, jen několik metrů od památníku. Pro většinu řidičů je však nepřístupné, parkovat na něm se dá pouze s povolením. „Je potřeba ho zmenšit,“říká s tím, že i v těchto místech bude vysazena zeleň a přibude

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.