Legionellu mají ve vodě lidé z domů v okolí Novodvorské

MF DNES - - PRAHA -

V domech v Novodvorské ulici v Praze se ve vodě přemnožila bakterie legionella. Rozvody teplé vody jsou od pátku dezinfikovány, opatření potrvá jeden měsíc. Jak vyplývá z oznámení společnosti Pražská teplárenská, vodu je možné používat, nedoporučuje se však sprchování hlavy a obličeje.

Bakterie může způsobit zdravotní komplikace včetně těžkého zápalu plic. Ředitelka odboru hygieny obecné a komunální z pražské hygienické stanice Vladimíra Zárubová sdělila, že nejde o nic výjimečného. „Legionella se objevuje, když uděláte rozbor, velmi často, protože je to bakterie, která žije v teplé vodě na nečistotách, které jsou jednak v potrubí a jednak u koncových uživatelů,“uvedla.

Nadměrné množství bakterie bylo zjištěno ve vnitřních rozvodech teplé vody ve dvou objektech v Novodvorské ulici, které jsou napojené na předávací stanici v Jílovské ulici. Z té je zásobován blok objektů Jílovská, Mariánská, Novodvorská a U Koupadel. Zadavatelem opatření je bytové družstvo Klíče.

Hygienici lidem radí, aby vodu z kohoutku před použitím odtáčeli a neomývali si hlavu teplou vodou. Doporučují rovněž dezinfekci nebo výměnu sprchové hlavice. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.