Meteorologové předpovídají chladný týden s náledím

MF DNES - - Z DOMOVA -

O něco větší zimu než obvykle předpovídají meteorologové pro tento týden. Objevit by se mělo i častější sněžení. V následujících třech týdnech by se ale mělo mírně oteplit. Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Po celé sledované období od 7. listopadu do 4. prosince by neměla průměrná týdenní teplota přes den klesnout pod tři stupně nad nulou, naopak v noci může být kolem minus tří stupňů Celsia. Meteorologové uvedli, že z hlediska teplot bude nadcházející týden podprůměrný, další tři týdny průměrné. „Tomu bude odpovídat i skupenství srážek, kdy se v prvním týdnu podle předpovědi budou četněji vyskytovat i sněhové srážky,“uvedl ČHMÚ.

Meteorologové také varovali před náledím, které by mělo zasáhnout Česko dnes ráno. Počítat by s ním měli zejména lidé v Plzeňském a Jihočeském kraji. Obdobná situace by se mohla opakovat i v dalších dnech. Náledí se podle meteorologů dá očekávat zejména v oblastech, kde napadne sníh.

Nejchladnější listopad zažilo Česko v roce 1965, kdy byla průměrná teplota minus 0,8 stupně, zatímco nejteplejší byl rok 2006 s teplotou 6,7 stupně. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.