Česko vs. Norsko

MF DNES - - SPORT - Jan Palička s přispěním Davida Čermáka

Karel Jarolím si dobře pamatuje, že člověk se v Edenu může cítit jako v ráji. V květnu 2008 mu vyprodaný stadion aplaudoval k titulu se Slavií. Byl to vůbec první zápas ve zbrusu nové aréně a hned tolik slávy.

Fotbalová reprezentace zatím ve vršovickém Edenu hrát neumí. Ze šesti zápasů zvládla jen dva. A považte, že poslední vítězství je staré šest let! Je nejvyšší čas zlomit prokletí. V sázce je budoucnost, naděje, snad i víc fotbalového štěstí.

Dokáže trenér Jarolím přenést na své hráče vítězný duch z Edenu, který v sobě nosí?

„Kdyby to bylo tak snadné, udělám to hned,“reagoval kouč s pousmáním.

V nejvyšší funkci ještě není ani půl roku, ale už dnes večer ho čeká zápas o všechno. Pokud by Češi neměli porazit Norsko, jejich šance na baráž o mistrovství světa se z realistické roviny přesune mezi zbožná přání. Řekněme si to upřímně: jedině vítězství dostane národní tým zpátky do hry. Norská ruleta právě začíná! „Snažíme se na hráče působit tak, aby nebyli přehnaně nervózní. Zbytečně jim nepřipomínáme důležitost utkání. Ale je pravda, že jestli chceme udržet šanci na druhé místo, nezbývá než Norsko zvládnout,“prohlásil Jarolím.

Světová kvalifikace se zatím vyvíjí nečekaně špatně, ze tří kol má Česko pouhé dva body a ještě nevstřelilo jediný gól!

Doma neporazilo papírově slabší Severní Irsko ani Ázerbájdžán, v Německu dostalo příděl. Sice nepředvádí odevzdaný fotbal, doma pokaždé mělo převahu, ale ve finální fázi je sterilní. Nemusíte být zrovna experti na moderní trendy, abyste neviděli, co mužstvo trápí: málo náběhů za obranu, útoky bez překvapivé kolmé přihrávky, v šestnáctce neklid, nedůraz a špatná intuice.

To jsou situace, které se těžko dají vypilovat na dvou třech reprezentačních trénincích. Proto trenér hlavně burcuje: „Jestli góly dávat chceme, musíme se před brankou chovat jinak.“

Bez gólů se nevyhraje.

Fotbalová reprezentace si zahraje norskou ruletu. Když dnes večer nezvítězí, odstřelí se.

od 20.45. Bas Nijhuis (Niz.).

Vaclík - Kadeřábek (Gebre Selassie), Suchý, Sivok, Novák Hořava (Pavelka), Droppa - Skalák, Dočkal, Krejčí - Škoda.

Jarstein - Svensson, Strandberg, Hovland, Aleesami Tettey - Helland, Skjelbred, Henriksen, Diomande - King. 1. Německo 2. Ázerbájdžán 3. Severní Irsko 4. Norsko 6. San Marino

3 3 0 0 8:0 3 2 1 0 2:0 3 1 1 1 4:2 3 1 0 2 4:5 3 0 0 3 1:9

9 7 4 3 0

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.