Sáblíková chce útočit na jedenáctý triumf

MF DNES - - SPORT -

PRAHA, CHARBIN Rychlobruslařka Martina Sáblíková dnes vykročí za dalším možným triumfem ve Světovém poháru. První závod seriálu, který česká královna dlouhých tratí ovládla desetkrát za sebou, se uskuteční v čínském Charbinu. Sáblíkovou a spol. čeká na úvod závod na 3 000 metrů, v němž se utká i s největší rivalkou posledních let Ireen Wüstovou z Nizozemska či už čtyřiačtyřicetiletou Němkou Claudií Pechsteinovou.

„Nevím, zda bych si teď troufla mluvit o útoku na další celkové vítězství. Sezona je dlouhá a já jsem čím dál starší. Obhajoba by byla z říše snů, kdyby se to nepodařilo, byla bych alespoň ráda, abych nebyla daleko,“uvedla Sáblíková před odletem do Číny.

Do Charbinu se vydala už minulý týden, aby se dostatečně aklimatizovala. „Časový posun nemám moc ráda, hlavně když se létá na východ. Na druhou stranu to bude pro všechny stejné, musím se s tím vypořádat,“řekla šestnáctinásobná mistryně světa.

Moc dobře se nicméně v Číně necítí. „Vůbec nevím, co od sebe na začátek čekat. Většinou se půl tréninku cítím dobře a druhou půlku to není ono. Takové střídavě oblačno,“popsala Sáblíková pocity na svém webu.

Trojnásobná olympijská vítězka plánuje ve Světovém poháru startovat i v závodech na 1 000 a 1 500 metrů i v týmovém závodě. V Číně se představí také Karolína Erbanová, která se tradičně soustředí na 500 a 1 000 metrů, a do závodů by měly zasáhnout i Nikola Zdráhalová, Eliška Dřímalová a Natálie Kerschbaummayr.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.