Kvůli drogám zadrželi 35 lidí

MF DNES - - PRAHA -

Báčová z Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Most, perony a přeložky

Harmonogram oprav je už rozvržený. „Rekonstrukce trati by měla probíhat postupně mezi lety 2017 až 2022. Rozdělena byla do pěti staveb,“

Víkendový veletrh konopí a léčivých rostlin Cannafest na holešovickém Výstavišti kontrolovala stejně jako každý rok policie. Příchozí jsou sice přes sociální sítě i přímo na místě informováni, čím mohou v oblasti drog porušit zákon, přesto policie během více než sedmi set kontrol zadržela 35 lidí pro podezření ze spáchání trestného činu. Ve 26 případech jde o přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, sedm lidí je podezřelých z nedovolené výroby drog. Další člověk je podezřelý z výtržnictví a jiný z násilí proti úřední osobě. „Kriminalisté zajistili 220 kusů plodnic lysohlávek, cca 900 gramů marihuany, 27 gramů hašiše, čtyři gramy pervitinu a tři gramy kokainu,“uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

Tři dny marihuany

Mezinárodní veletrh Cannafest se konal od pátku do neděle, navštívily ho tisíce lidí. Představilo se na něm 250 firem z 25 zemí světa, což stavbaři na dvou místech přeloží trať. I to pomůže zkrátit a zrychlit cestu do hlavního města o šest minut. Vedení tratě se v úseku 600 metrů změní také v Lysé nad Labem.

Dominantní a nepřehlédnutelnou novostavbou se stane nový most přes Labe v Čelákovicích. Ten by měl mít i lávku pro pěší a cyklisty. Stávající stárnoucí ocelová spojnice slouží na trati již od jejího otevření v roce 1874 a v historii prošla několika velkými rekonstrukcemi. Nejzásadnější proběhla již dávno, v roce 1921. Stavbaře mezi Lysou a Čelákovicemi čeká nejen proto pořádný kus práce. „V tomto úseku taktéž dojde ke kompletní rekonstrukci železniční trati,“uvedl Illiaš.

Stavební povolení vydáno

O zahájení prací nyní rozhodují úředníci. V nejvyšším stadiu přípravy se nachází stavba stanice Čelákovice. „Zde již máme vydáno stavební povolení a probíhá tendr na zhotovitele stavby. Začátek stavebních prací se očekává v prvním kvartálu příštího roku,“konstatoval Illiaš.

K ostatním stavbám trati SŽDC zpracovala dokumentaci pro územní řízení a podala žádosti o vydání územního rozhodnutí. Posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA) na rameni od Lysé do Vysočan proběhlo před pěti lety. Proceduru EIA ohledně rekonstrukce v Lysé SŽDC vyřídila letos. Celkovou studii o rekonstrukci tratě z Vysočan do Lysé SŽDC vypracovala před dvěma lety. Případné zpoždění staveb kvůli úředním průtahům by tak mělo být minimální. je zatím největší počet vystavovatelů v jeho sedmileté historii. Vystavovatelé nabízeli konopnou kosmetiku, oblečení z konopí, potraviny s konopím, pěstební techniku, semena konopí a kuřácké potřeby. Součástí akce byly odborné konference. V Česku je povoleno setí pouze několika odrůd technického konopí, ale léčba konopím s vyšším obsahem účinné látky THC je legální. Používá se na zmírnění obtíží dospělých s rakovinou, roztroušenou sklerózou či AIDS. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.