LUNÁRNÍ KALEND Ř

Plemeno pocházející ze Skotska získalo své jméno po vévodovi z Gordonu, který položil základy jeho chovu. Bylo vyšlechtěné k vyhledávání zvěře a aportování ptactva, dnes slouží jako lovecký pes a společník.

MF DNES - - TIPY&TRIKY -

ČTVRTEK, 17. LISTOPADU Rodina se drží doma a velice ráda přiloží ruku k dílu. Do svátků je sice daleko, ale dnes můžete s úspěchem třeba umýt okna a dveře.

PÁTEK, 18. LISTOPADU Vařte, uklízejte, zadělávejte těsto na vánoční perníčky. S dětmi proberte hračky, a ty, s nimiž si nehrají, pošlete dál nebo dejte na charitu.

SOBOTA, 19. LISTOPADU Na zahradě dokončete poslední přípravy na zimu. V kotli na tuhá paliva vyčistěte průduchy. Choulostivé rostliny zakryjte chvojím.

NEDĚLE, 20. LISTOPADU Zkontrolujte zásobu topiva, a když je potřeba, objednejte další. Vyrobte zdravé mlsky ze sušeného ovoce. Pozor při pečení, všechno se připaluje.

PONDĚLÍ, 21. LISTOPADU Nemrzne-li, můžete zrýt poslední záhony. Doma ukliďte spíž a sepište seznam toho, co musíte nakoupit na vánoční pečení. Nakopejte křen.

ÚTERÝ, 22. LISTOPADU Zakryjte kompost. Kmeny stromů obalte pletivem na ochranu proti lesní zvěři. Prohlédněte letáky hobby marketů a výhodně tam nakupte. Při strouhání křenu vám nebudou slzet oči, když ho po očištění vložíte na chvíli do vyhřáté trouby.

Skladujete-li nože v zásuvce, nasuňte na špičky korkové zátky, aby se v příborníku nepoškodily.

Čerstvou rybu nejlépe poznáte podle jasných očí. Objednejte a zaplaťte mobilem. Pošlete Gordonsetr je inteligentní, ušlechtilý, laskavý a společenský pes, který však dokáže být i svéhlavý, takže vyžaduje důslednou výchovu, pevnou ruku a trpělivost. K hlídání se příliš nehodí, cizí spíše vítá a moc neštěká. Pokud má dostatek pohybu, který nutně potřebuje, je doma klidný a bezproblémový, dobře vychází i s dětmi. Má mírné sklony utíkat a pronásledovat rychle se pohybující předměty. Srst vyžaduje každodenní pročesávání a střihání chuchvalců a časté mytí šamponem, proto se gordonsetr nehodí pro alergiky. Dobře snáší pobyt v kotci, při soužití v bytě respektuje vyhrazené místo.

Magazín DOMA DNES na 4 týdny jen za 75 Kč! podle vzoru:

MAGAZÍN DOMA DNES PŘÍŠTĚ JIŽ VE VAŠÍ SCHRÁNCE!

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.