Sobotka vyhrál první kolo

MF DNES - - Z DOMOVA -

S tou však podle vedení některých malých obcí není domluva tak jednoduchá. „Naše zkušenost, ale i ostatních obcí je taková, že státní policie s námi nekomunikuje nebo říká, že na něco takového nemá kapacitu,“říká starostka obce Koleč Lenka Skolilová.

Výsledkem je, že obce s tím nejnižším počtem obyvatel se navrhované změně brání. Nadále by si mezi sebou sice mohly strážníky půjčovat na dohled nad pořádkem, ale už ne kvůli měření rychlosti. To

Série nominačních krajských konferencí, které mají ukázat, jaké podpoře se mezi sociálními demokraty těší Bohuslav Sobotka před březnovým sjezdem, odstartovala o uplynulém víkendu. O podpoře současného předsedy hlasovali v Královéhradeckém, Pardubickém a Zlínském kraji. Ve všech Sobotka podporu získal, na prvního místopředsedu pak straníci navrhli současného ministra vnitra Milana Chovance.

„Podpora (Sobotkovi) byla v zásadě jednomyslná, jednoznačná a velmi silná. Je to dobře,“řekl například poslanec a předseda královéhradecké krajské organizace Jan Birke. Podle něj by neměla ČSSD přepřahat, měnit své vedení před sněmovními volbami v příštím roce.

Kandidaturu na prvního místopředsedu ČSSD oznámil také poslanec Jeroným Tejc, který se v sobotu hradecké konference zúčastnil. Podle něj je strana v krizi. Birke jeho snahu okomentoval slovy, že Hradečtí už svého kandidáta zvolili – Chovance.

„Je nesmysl dávat dvě nominace na jedno místo, protože statutární místopředseda je jen jeden,“uvedl Birke, který by se teoreticky mohl stát řadovým místopředsedou. Podobně jako náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a Martin Starec, kteří získali nominaci v Pardubickém kraji. (ČTK, voj)

ČSSD rozhoduje, zda na březnovém sněmu nevymění předsedu

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.