Aristokratka na koni

MF DNES - - KULTURA - Václav Hnátek redaktor MF DNES

Oblíbený český básník loni převyprávěl antické Ezopovy bajky. Do podoby audioknihy je nyní převedlo vydavatelství Tympanum. Moudrým, vtipným a poučným příběhům, které pravděpodobně vznikly už v 6. století př. n. l., hlas propůjčila herečka Tatiana Vilhelmová a herec a zpěvák Vojta Dyk. Audioknihu vydavatelství doporučuje malým i velkým posluchačům, pro děti je navíc vhodná i svou délkou – trvá jen 71 minut.

Karel Gott i skupina Kabát jsou pořád populárnější než kontroverzní Ortel. Ať už kapele nahnala hlasy její obliba, či pouhý truc, v Českém slavíku triumfují stále stejná jména.

Už třetí příběh nejchudšího zámku v Čechách v říjnu čtenářům představil Evžen Boček pod názvem Aristokratka na koni. O měsíc později vychází i verze k poslechu. Oblíbení hrdinové se vracejí k posluchačům v tíživé finanční situaci. Neztrácejí však humor a nadhled, a tak přijdou s ďábelským plánem – mladá aristokratka Marie III. předčasně zemře a přitáhne tak na zámek nové návštěvníky. Samozřejmě se to však celé zkomplikuje. Audioknihu, kterou vydává One Hot Book, namluvila herečka Veronika Khek Kubařová.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.