Nemocnici Na Bulovce se zvýší nájem

MF DNES - - PRAHA -

Praha se po ročním vyjednávání dohodla na úpravě nájemní smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce. Částku, o kterou se nájem zvýší, ale zatím nechtěl radní Radek Lacko (ANO) uvést. Vzejde prý z posudku.

Jako vlastník většiny areálu žádá město navýšení ze současných zhruba sedmi milionů na 35 milionů korun ročně. Nemocnice, jejíž pavilony potřebují investici v řádu stovek milionů korun, si ale představuje nájemné mezi 15 a 20 miliony korun. Vedení zdravotnického zařízení si již dříve nechalo pro svou argumentaci vypracovat znalecký posudek ohledně ceny nájmu.

Částku neřekneme

Přesně dohodnutou výši nájmu odmítl radní Lacko oznámit. „Chybí nám tam doladit asi dvě nebo tři věty technického rázu, které na obsahu smlouvy nic nemění,“řekla po jednání s radním ředitelka nemocnice Andrea Vrbovská. Smlouva bude na 20 let s opcí na deset let. Podle Lacka konečná cena vzejde ze třetího posudku. „Jedná se tam ještě o některé pozemky, které buď budou předmětem nájmu, nebo je bude spravovat město,“doplnil Lacko.

Donedávna ztrátovou nemocnici provozuje ministerstvo zdravotnictví. Hlavní město je majitelem téměř tří čtvrtin majetku nemocnice. Vlastní i pavilon, jehož přestavba vyšla skoro na 400 milionů korun. Podle radního Lacka město v posledních letech do nemocnice investovalo sice 600 až 700 milionů korun, jenže další stovky milionů na další opravy budou ještě zapotřebí. Ministerstvo zdravotnictví předloni poslalo jednorázovou podporu 200 milionů korun, protože prý hrozilo, že bude ohrožena zdravotní péče o pacienty. (ČTK, et)

Foto: J. Mynařík, MAFRA

Boj o peníze Nemocnici provozuje ministerstvo zdravotnictví, ale většinu budov vlastní Praha. Ta chce z nájmu více peněz.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.