Víte, že mě to bavilo? Jednodušší zápas jsem hrál jen jednou

Jan Palička reportér MF DNES v San Marinu

Fotbalisté San Marina naházeli dresy houfně mezi fanoušky, někteří hráči odcházeli do šatny jen ve slipech.

Vlastně byste na první pohled ani nepoznali, kdo ten zápas vyhrál.

„Hráli sympaticky, i když po přestávce docela ostře,“říkal český záložník Vladimír Darida.

Vyhráli jste 6:0 a vy jste vstřelil poprvé dva góly. Přitom jste mohl napodobit Milana Baroše, který kdysi San Marino sestřelil čtyřmi trefami.

Je to škoda, dvě střely mi zastavily tyčky. Hlavně ten přímý kop mě mrzí. Mělo se to zastavit v síti.

Ale spokojený být musíte, ne?

Jasně. Jsem hlavně rád za první poločas, protože jsme ho zvládli a pak nemuseli zápas honit v posledních minutách.

Na penaltu jste si věřil? Sice bylo skóre rozhodnuté, ale Bořek Dočkal byl určitě taky hladový po gólu.

Chtěl jsem si napravit chuť po těch dvou tyčkách. Jsme určení dva a domluvili jsme se. Tedy, bylo mi to dovoleno. (úsměv) Bořek mi řekl: Jestli chceš, tak si to vezmi.

Upřímně, bavil vás ten zápas?

Víte, že bavil?

Protože jste si ho udělali lehký?

Přesně tak. Bylo důležité, že jsme rychle nasázeli góly a pak jsme mohli zkoušet útočné varianty, které se můžou hodit příště proti Norsku. Bylo to fajn.

Němci tu v Serravalle nastříleli osm gólů.

O tom jsme nepřemýšle­li, na statistiky nekoukáme. My jsme chtěli hlavně klid, abychom si mohli zahrát a většinu zápasu si užít.

Nikdy v historii nemělo Česko tak úspěšný poločas. Víte o tom?

Nechci shazovat San Marino, ale spoustu věcí nám usnadnili. Některé góly nám darovali.

Naivitou?

Spíš tím, že chtěli hrát. Chtěli kombinovat, takže jsme je dostávali presinkem do problémů.

Takže německý útočník Thomas Müller neměl pravdu, když mluvil o zbytečném zápase?

Já to tak nevidím. Někteří hráči San Marina mu taky dotčeně odpovídali. I pro ně je to zpestření. A Němec Gnabri tu mohl dát hattrick. Nenazval bych to zbytečným utkáním, i když je pravda, že jednodušší zápas jsem zažil jen jednou s Plzní proti estonskému Kalju v poháru.

Co to znamená pro kvalifikac­i?

Máme povinné tři body a to důležitějš­í teprve přijde. Už příště v Norsku. Tam se může kvalifikac­e lámat.

Jsem hlavně rád za první poločas, protože jsme ho zvládli a nemuseli jsme zápas honit v posledních minutách. Vladimír Darida

?? Foto: ČTK ?? Rychle rozhodnuto Vladimír Darida si chválil první poločas.