Na Strahově Kryštof ukončí jednu éru

Kapela Kryštof slaví 25 let. K narozeninám si nadělila největší koncerty své kariéry na pražském Strahově.

MF DNES - - SCÉNA -

Monika Zavřelová redaktorka MF DNES

děláme. Aranže pak dostávají podle toho, v jakém rozpoložení jsme,“říká.

Se zkouškami by kapela chtěla skončit ve čtvrtek. „Přál bych si, abychom si v pátek odpočali,“říká Krajčo a ukazuje na bubeníka Jakuba Dominika, kterého bolí ruce už nyní. Pořádné odpočinkové zázemí v interiéru stadion kapele neskýtá. Za jevištěm proto mají postavený stan, kde si ve volných chvílích mohou lehnout na sedačku a u toho si zahrát na herní konzoli.

Je to splněný sen

Sobotní koncert by se od nedělního měl kromě počtu návštěvníků lišit minimálně. Během obou večerů zazní ty největší hity posledního čtvrtstoletí. Případného vyzrazení přichystaných překvapení na sociálních sítích se kapela nebojí. „Třeba tím naopak ještě někoho nalákáme,“podotýká Arichtev. „Asi v té euforii nebudeme mlčet ani my,“dodává Krajčo, který působí během zkoušek energicky. Všem je ale jasné, že se pomalu blíží moment, kdy se bude dát nervozita v celém týmu i kapele krájet.

Koncert na fotbalovém stadionu Krajčo označuje za splněný sen. „Dosáhneme nejvyššího vrcholu, kterého v Čechách jde. Pak se vrátíme do divadel a pojedeme akustickou šňůru pro hrstku věrných, kteří seženou lístky. Nevím, jestli se ještě někdy na fotbalový stadion vrátíme,“zamýšlí se Krajčo.

Nakonec ještě dodává: „Vždycky jsem měl ambice se někam hnát a plnit si sny. Teď už to nemám. Mám pocit, že si to tady odehraju a bude to krásný zážitek. Pak začne něco úplně nového. Pro mě se uzavře jedna velká éra kapely Kryštof.“

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.