Tom Cruise mě dost naučil

Zahrál si s Tomem Cruisem i s hvězdami seriálu Teorie velkého třesku. Herec Jerry O’Connell nyní slaví svých třicet let na scéně rolí detektiva Cartera ve stejnojmenném seriálu televize AXN.

MF DNES - - KULTURA - Monika Zavřelová redaktorka MF DNES

Jeden by řekl, že detektivních seriálů za poslední léta vyprodukovaly televize více než dost. Tvůrci Cartera se však k žánru snaží přistupovat trochu odlišně. O'Connellův hrdina je totiž původním povoláním herec, který v profesi ztroskotá a rozhodne se jako vyšetřovatel využít svých televizních zkušeností.

Jak byste reagoval, kdyby za vámi přišli a řekli: Jste sice herec, ale poíďte vyšetřovat.

Já bych nemohl být policajt! Nechtěl bych mít takovou zodpovědnost. Asi by mě stejně ani nevzali, ale pochybuju, že by ve skutečnosti opravdu někdo toužil si do vyšetřovacího týmu pozvat bývalého herce. Musíte to brát s nadsázkou.

Myslíte, že má Carter šanci na úspěch? Máte za sebou desítky televizních proíektů, víte tedy, že některé rychle skončí.

Existuje velká konkurence, takže je složité se prosadit, ale jsem si celkem jistý, že budeme brzo ohlašovat druhou sérii.

V čem íe tedy Carter originální?

Právě v tom, že si i z celého detektivního televizního žánru utahuje. Na Carterovi samotném pak obdivuju jeho loajalitu. Vždyť se přestěhuje ze slunného Hollywoodu do Kanady, aby pomohl kamarádům, se kterými vyrostl. Nejsem si jistý, že bych toho byl taky schopen.

Nevadí vám, že Carter se námětem podobá cyklu The Grinder?

To se stává. Kdysi jsem dělal film Mise na Mars a ve stejné době vznikl další film o cestě na Mars. Témata se opakují. Když přišel Armageddon, taky se objevily jiné snímky o asteroidech.

Vyhovuíe vám íako herci více televizní hraní než filmové?

Ano, protože mám měsíce a celé série na to, abych vytvořil danou postavu. To mě baví. Je to jako vyprávění na pokračování.

V seriálu Teorie velkého třesku, kde hraíete Sheldonova bratra, íste však íeště tolik prostoru nedostal. Změní se to?

Budu na svatbě. Pozvali mě na ni, tedy mou postavu, a já se nemůžu dočkat. Musím říct, že svatba seriálových postav Sheldona a Amy mě zajímá víc než královská svatba Harryho a Meghan.

Je natáčení steíně zábavné íako výsledný seriál?

Jasně! Jsou neskutečně vtipní a talentovaní. Jsem hrdý, že jsem součástí takového projektu. Ale objevoval jsem se hlavně v odvozené sérii o mladém Sheldonovi.

Tvůrce seriálu Chuck Lorre vám tam nadělil účes, kterému se v Česku říká vpředu byznys, vzadu párty. Nevadilo vám to?

V angličtině tomu říkáme mullet. Naopak mi to moc pomohlo, abych se lépe vžil do role a uvolnil se.

Oslovili vás, nebo íste se přihlásil na konkurz?

Samozřejmě jsem šel na klasický konkurz, kde seděli všichni tvůrci.

Konkurzy už musíte mít po letech praxe v malíčku, ne?

Vůbec ne, když před vámi všichni sedí a jde o projekt, jakým je Teorie velkého třesku, v podstatě prosíte o to, aby vám tu práci dali. Já měl to štěstí, že mi ji opravdu dali.

Předloni to bylo 20 let, co íste se obíevil po boku Toma Cruise ve filmu Jerry Maguire. Byla to pro vás zásadní role?

Opravdu hodně jsem se od něj naučil. Jenom sledovat, jak postupuje, je zajímavé. Je pracant a chce ze sebe vždy dostat to nejlepší.

Velkofilmy, seriály, komiksové proíekty. To všechno máte za sebou. Co by vás íeště lákalo?

Nějakou dobu jsem působil na Broadwayi, ale už je to pěkná řádka let. Hrál jsem tam tehdy v představení Seminar s Alanem Rickmanem. A k divadlu bych se ještě někdy rád vrátil.

Foto: Brook Palmer

Z herce policajtem V televizním seriálu Carter se O’Connellův hrdina snaží využít svých hereckých schopností při řešení kriminálních případů.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.