Tipy na víkend: tetování, architektura a Kamil Lhoták

MF DNES - - KULTURA -

Festival tetujících a tetovaných

Ode dneška do neděle hostí Výstaviště v Holešovicích 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování Tattoo Convention. Festival má ambici předvést nejlepší tetovací studia z celého světa. Návštěvníci se budou moci přímo na místě nechat potetovat od předních českých i světových tatérů za festivalové ceny. Soutěžit se bude o nejlepší tetování v několika různých kategoriích, v sobotu se utkají dívky o titul MISS International Tattoo Convention Prague. Přehlídku doplní koncerty a další umělecká vystoupení. Dnes zahrají Skyline, k vidění bude burlesque show, vrcholem sobotního večera bude vystoupení raperů PSH. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro. Více informací na http://2018.tattoo-convention.cz.

Víkend zpřístupní architekturu

Letošní ročník festivalu Open House Praha během soboty a neděle otevře veřejnosti rekordních 65 architektonicky zajímavých budov. Zájemci si budu moci prohlédnout běžně nepřístupné stavby historické, moderní i budovy současné architektury. Navštíví například citlivě zrekonstruovaný činžovní dům od architekta Kamila Roškota, zcela novou realizaci v podobě paláce DRN na Národní třídě, promyšlené sídlo IT společnosti v moderní budově GREENLINE, bruselský pavilon EXPO 58 nebo původní Zátkovu sodovkárnu, nyní sídlo reklamní agentury. Vstup do všech budov je zdarma a bez nutné rezervace. Více na www.openhousepraha.cz.

Lhotákovy portréty

Výstava portrétů Muži Kamila Lhotáka začala včera v Paláci YMCA v ulici Na Poříčí. Až do 24. července tam je k vidění stovka obrazů a zhruba dvojnásobek reprodukcí grafik a kreseb tohoto významného malíře a ilustrátora. Výstava je otevřená každý den od 8 do 20 hodin. Vstup je zdarma. (fil)

Foto: Petr Topič, MAFRA

Kam chcete obrázek? Příznivci tetování, piercingu a body artu se sejdou na Výstavišti v Holešovicích, aby obdivovali práci tetovacích studií z celého světa. Snímek je z jednoho z předchozích ročníků.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.