Miloš Forman má své náměstí u hotelu, místo piazzetty

MF DNES - - PRAHA -

roztrhnout zatínáním svalů a tlakem na stěny. — Michal Hovorka

Želva zdrhla

Moje babka měla želvu a děda ji pustil venku na zahradě do výběhu. Jednou v létě, když něco kutil, tak nedával pozor a želva zdrhla. Nemohli jsme ji najít. Pak přišla zima a mysleli jsme si, že už je mrtvá. Na jaře šla babka z nákupu a želva si to tradá před vraty. Vím, že želva není had, ale oba jsou studenokrevní živočichové, takže když želva přežila zimu, proč by nemohl had přežít deset stupňů pár dní. – Kamila Kalenská

Had je problém

Mamba zalézt do skrýše a přespat tam zimu jako naši hadi neumí a vzhledem ke zpomaleným pohybům by byla snadnou kořistí predátora. Hady u nás loví běžně třeba jezevec, tchoř, z invazivních norek, mýval, psík mývalovitý a myslím, že ani naše liška či kuna v době nouze hadem nepohrdne. — Radim Polášek

Piazzetta před hotelem InterContinental v Praze 1 je od včerejška náměstím Miloše Formana. Pojmenování po slavném režisérovi by mělo pomoci udržet místo nezastavěné. Oscarový režisér Forman zemřel letos 13. dubna ve věku 86 let.

Příbuzní režiséra reagovali podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) na pojmenování místa pozitivně. „Bylo to jediné volné místo, které nemá pojmenování. Ke každé proluce je třeba přistupovat individuálně a toto se nám zdálo, že by bylo vhodné místo pro něj,“řekla s tím, že pro jméno Miloše Formana hledali místo v centru.

Podle primátorky by mělo město vypracovat návrh na kultivaci prostoru, aby významného tvůrce připomínalo důstojně. Na místě by uvítala sochu odkazující na Formanovo dílo. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.