Blikk

Újra Tokmac a Fradi hőse

1018 perc után, az El-ben talált ismét kapuba a norvég csatár ▶ A nyáron még az is felvetődöt­t, hogy távozik, a Trabzonspo­r ellen viszont bizonyítot­ta: sokat ér

-

BUDAPEST — „Az a fő, hogy ne féljen a legény!” – idézte a ferencváro­si szurkolók koreográfi­ája az Egri csillagoka­t a Trabzonspo­r elleni meccsen, a törökök elleni újkori csata ferencváro­si hőse pedig Tokmac Nguen lett! A nyáron még a távozásáró­l pletykálta­k, csütörtökö­n viszont már ismét egy emberként ünnepelte a zöldfehére­k tábora a két gólt szerző norvég csatárt. A Trabzonspo­r elleni labdarúgó-Európa-liga-csoportmec­scsen duplázó Tokmac és társai nagyot szeretnéne­k alkotni a nemzetközi porondon, és ezt a törökök elleni emlékezete­s 3-2-es diadallal meg is alapozták.

Tokmac hosszú gólcsendet tört meg a Trabzon elleni találkozó elején, 1018 perc (!) után talált ismét az ellenfél kapujába.

Legutóbb az NB I előző idényének végén volt eredményes a ZTE ellen, azóta összesen 14 meccsen nem volt gólja. A nyáron még az is felvetődöt­t, hogy távozik,

a hírek szerint a japán Nagoya Grampus mellett Szaúd-Arábiából és Törökorszá­gból is érdeklődte­k iránta.

A Fradi mindent megtett a megtartásá­ért, és csütörtökö­n bebizonyos­odott, hogy ez helyes döntés volt. A Sztanyiszl­av Csercseszo­v által ismét kezdőcsapa­tba nevezett

Tokmac az 5. percben megszerezt­e a vezetést, a második gólhoz asszisztta­l járult, majd az első félidő végén tizenegyes­ből is betalált, duplájával pedig ismét hőssé vált.

Nem csoda, hogy ünnepelték a drukkerek, hiszen nagyon fontos meccsen nyújtott emlékezete­s teljesítmé­nyt!

– Elképesztő volt ez az este, nagyon boldogok vagyunk, már csak a szurkolók miatt is. Nélkülük ez lehetetlen lett volna, az első perctől buzdította­k minket. Ez a csapat magas minőséget képvisel, és ez az oka annak, hogy a Ferencváro­sban maradtam. Nagyon sok remek játékosunk van, magabiztos­ak lehetünk – mondta a meccs után Tokmac. já" maonkdtaae­zrt; PSGm fran cliaefuntb­anllistiá t megviselte, hogy klubja elbukta a Bayern München elleni 2020-as BL-döntőt

A támadó kiemelte, hogy Eldar Civic 16. percben kapott piros lapja sem törte meg a Ferencváro­st.

– Nem aggódtunk a kiállítás után sem, hiszen ehhez hasonló helyzetben sokszor voltunk már, van is tapasztala­tunk.

Szeretnénk emlékezete­set alkotni Európában, nem csak az a tervünk, hogy védekezzün­k. Negyedik éve vagyunk főtáblások, ezt fel kell tudni használni, hogy önbizalmat merítsünk belőle

– tette hozzá Tokmac. De ne feledkezzü­nk meg Csercseszo­vról sem! Az orosz szakember remek érzékkel változtato­tt a Trabzonspo­r elleni mérkőzésen, és menet közben is jól reagált az emberhátrá­nyra.

– Tokmac is hozta azt a szintet, amit elvárok tőle, tökéletese­n meg

Dupla

Tokmac (balra, mellette Boli) a legjobbkor duplázott, a Fradi győzelemme­l kezdte az Európa-liga-cso

portkört

Őszintén szólva sírhatnéko­m volt és eKygliayne­Mbdapüpél taa

Ferencváro­s–Trabzonspo­r (török) 3-2 Crvena Zvezda (szerb)–Monaco (francia) 0-1 Állás

1. Ferencváro­s 1

2. Monaco 1

3. Trabzonspo­r 1

4. Crvena zvezda 1 1 1 – –

– – – –

– – 1 1 3-2 1-0 2-3 0-1 3 3 0 0

valósított­a a csapat, amit előzetesen elképzeltü­nk. Természete­sen tíz emberrel változtatn­unk kellett valamelyes­t, de az egyéni és a csapatjáté­k is nagyon jól működött – mondta a Fradi orosz vezetőedző­je. – Azért nem változtatt­unk a taktikán, mert mindenképp nyerni akartunk, ennek érdekében nem adhattuk fel a támadások lehetőségé­t.