Blikk

Sárkányhaj­óban eveztek Gyurtáék

Az NB I állása

-

BUDAPEST — Hiába a nagy nevek, ezúttal a bajnokokna­k meg kellett elégedniük a futam utolsó helyével... A hét végén rendezték a Dunai Regattát, a Műegyetem rakpartnál megtartott rendezvény­en egyetemi evezős- és sárkányhaj­óversenyt tartottak, utóbbi kategóriáb­an viszont elindult egy különleges egység is, amelyben sportlegen­dák is szerephez jutottak.

Ott volt a versenyzők között többek között az ötkarikás aranyérmes úszó, Gyurta Dá n iel, a há rom szoros olimpiai első kajakos, Szabó Gabriella, a távúszóktó­l a vb-ezüstérmes Olasz Anna és az olimpai második Rasovszky Kristóf is. Ám az összeszoko­ttság hiánya kiütközött, a viadalon utolsó helyen zártak. Igaz, nem is az eredmény volt a legfontosa­bb, hanem a részvétel, és a gyengébb helyezést akár arra is rá lehetett fogni, hogy az utolsó pillanatba­n a szintén ötkarikás első Gyulay Zsolt és Tótka Sándor lemondta a szereplést.

– Gálának indult, igazi futam lett belőle – mondta a célba érés után Gyurta, s az indulók egyetértet­tek abban, jövőre talán jobban szerepelne­k.

Az olimpiai bajnok Gyurta Dániel (középen)

élvezte a versenyt

BUDAPEST — Meglepő vendége volt szombaton az Újpest– Kisvárda meccsnek a labdarúgó-NB I-ben. A mérkőzés előtt tíz perccel benézett egy róka a Szusza Ferenc Stadionba.

– Mókás látvány volt. Az A teraszon körbefutko­sott, vetett pár pillantást a csapatok bemelegíté­sére, majd két perc után távozott, nem várta meg a kezdősípsz­ót – mondta lapunknak egy szurkoló. – A biztonsági­ak próbálták, de persze nem tudták elkapni, fürge volt. A Labdarúgó utca felé távozott a stadionból. Fogalmunk sincs, hogyan keveredett be a lelátóra. Igazá

Odajár

Napok óta benéz a stadionba a róka, szombaton a lelátón is járt, de eddig nem tudták elkapni

ból nem féltünk tőle, s körülöttün­k mindenkine­k az arcára vigyort csalt. A gyerekek szerették volna megsimogat­ni, de megrémült az emberektől, a hangzavart­ól.

Mellesleg a lilák k iütéses, 4-0-s győzelmet arattak a várdaia k el len, a k i k ha r madi k meccsüket veszítetté­k el zsinórban. Az Újpest a Fraditól kapott méretes zakó (0-6) után a második mérkőzését is megnyerte.

A stadiont őrző biztonsági­ak szerint napok óta bejár a pályára a róka, de eddig nem tudták befogni.

Az Állatmentő Liga vezetője,

Pataki Gábor az Újpesti Naplónak elmondta, hogy a környékbel­i rókákat repülőről „immunizálj­ák” veszettség ellen. Ez azt jelenti, hogy a betegség elleni vakcina tartalmú csalétkeke­t kisgépekrő­l dobják ki a területre, amiket aztán megesznek az állatok.

Mezőkövesd–Paks Újpest–Kisvárda Debrecen–Budapest Honvéd Vasas–Zalaegersz­eg Kecskemét–Ferencváro­s Puskás Ak.–Fehérvár 1-2 4-0 4-3 1-1 2-0 lapzárta után

Csoboth (jobbra) és társai simán verték

a Kisvárdát 1. Ferencváro­s 76 – 1 18-3 15 18 2. Kecskemét 944 1 12-6 6 16 3. Paks 84 22 15-14 1 14 4. Kisvárda 94 2 3 16-16 0 14 5. Puskás 8 34 1 9-6 3 13 6. ZTE 8 3 2 3 15-12 3 11 7. Debrecen 9 243 14-17 –3 10 8. Fehérvár 7 3 –4 9-12 –3 9 9. Újpest 8 2 3 3 10-14 –4 9 10. Honvéd 9 2 3 4 10-16 –6 9 11. Vasas 9 –63 8-11 –3 6 12. Mezőkövesd 9 1 2 6 10-19 –9 5

BL-selejtezőt érő hely Európa-konferenci­aliga-selejtezős hely Kiesőhelye­n állók