ADULT GAA FIX­TURES

Bray People - - SPORT -

Wed­nes­day April 16

At Bray - Le­in­ster Club Hurl­ing League Div 2 semi-fi­nal - Bray Em­met's v Carnew Em­met's 8pm (Ref­eree D.Har­ring­ton)

At Hol­ly­wood - Mi­nor Foot­ball League Rd 3 Group 1 - St Kevins v Balt­in­glass 7.30p.m (Ref­eree N. Kinsella)

Thurs­day April 17

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 4 Rd 1 North East - New­cas­tle v Rath­new 7.15 p.m. (Ref­eree D. Reilly); An Tochar v Ash­ford 7.15 p.m. (Ref­eree C. Gaskin); Avon­dale v New­town 7.15 p.m. (Ref­eree P. Bracken); Eire Og v Kil­macanogue 7.15 p.m. (Ref­eree C. O Ceadaigh)

South East - A.G.B. v An­nacurra 7.15 p.m. (Ref­eree M. Dowling); Avoca Aughrim 7.15 p.m. (Ref­eree C. O'Rourke); Coolkenno v Barn­dar­rig 7.15 p.m. (Ref­eree J. Lawlor)

West - Strat­ford v Donard Glen 7.15 p.m. (Ref­eree P. Dunne); Dunlavin v Balt­in­glass 7.15 p.m. (Ref­eree P. Keogh); Lacken v Kil­te­gan 7.15 p.m. (Ref­eree J. Whyte); Bless­ing­ton v Val­ley­mount 7.15 p.m. (Ref­eree L. Cullen)

Fri­day April 18

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 1 Rd 5 - Hol­ly­wood v Rath­new 7.45 p.m. (Ref­eree D. Byrne); Bray Em­met's v Bless­ing­ton 7.45 p.m. (Ref­eree D. Reilly)

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 1A Rd 5 - Kil­macanogue v An­nacurra 6.30 p.m. (Ref­eree P. Hickey)

Satur­day April 19

At Na­van - Le­in­ster Mi­nor Foot­ball Cham­pi­onship - Meath v Wick­low 3pm (Ref­eree Fer­gal Smyth)

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 1 Rd 5 - St. Patrick's v Kil­te­gan 6.15 p.m. (Ref­eree J. Doyle); Carnew Em­met's v Balt­in­glass 6.30 p.m (Ref­eree K. Kenny)

Sun­day April 20

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 1A Rd 5 - Coolkenno v Eire Og 11.30 a.m. (Ref­eree P. Hickey) Mi­nor Foot­ball League Rd 4 Group 1 - Bless­ing­ton v St Kevin's 11.00 a.m. (Ref­eree C. Flem­ing); Balt­in­glass v Ml Dwyers 11.00 a.m. (Ref­eree L. Cullen)

Group 2 - Fer­gal Og v Avon­dale 11.00 a.m. (Ref­eree I. Cul­bert); Rath­new v North Wick­low Gaels 11.00 a.m. (Ref­eree C. Cahill)

Group 3 Rd 1 - Carnew Em­met's v Ti­na­hely 11.00 a.m. (Ref­eree G. Cor­bett)

Group 4 Rd 1 - An Tochar v Ash­ford 11.00 a.m. (Ref­eree N. Kinsella)

Mon­day April 21

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 2 Rd 4 - Cool­boy v Bless­ing­ton 3.00 p.m. (Ref­eree G. Cor­bett)

Tues­day April 22

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 1A Rd 5 - New­town v An Tochar 7.45 p.m. (Ref­eree P. Hickey)

Wed­nes­day April 23

Ju­nior Hurl­ing League Rd 1 - A.R.P. v Carnew Em­mets 7.15 p.m. (Ref­eree C. Cahill); Gle­nealy v St. Patrick's 7.15 p.m. (Ref­eree J. Keenan); Bray Em­mets v Shil­le­lagh 7.15 p.m. (C. O Ceadaigh); Avon­dale v Eire Og 7.15 p.m. (Ref­eree M. Dowling); Kil­mac/En­niskerry v Kil­te­gan 7.15 p.m. (Ref­eree C. Gaskin); Kil­coole v Western Gaels 7.15 p.m. (Ref­eree E. Do­herty); Barn­dar­rig Bye

Thurs­day April 24

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 4 Rd 2 North East - Ash­ford v New­cas­tle 7.15 p.m. (Ref­eree P.Hickey); Fer­gal Og v Avon­dale 7.15 p.m. (Ref­eree P. Bracken); Kil­macanogue v An Tochar 7.15 p.m. (Ref­eree J. O'Brien); New­town v Eire Og 7.15 p.m. (Ref­eree C. Cahill)

South East - Barn­dar­rig v Carnew Em­mets 7.15 p.m. (Ref­eree E. Do­herty); An­nacurra v Avoca 7.15 p.m. (Ref­eree G. Cor­bett); Ti­na­hely v A.G.B. 7.15 p.m. (Ref­eree C. O'Rourke); Aughrim v Coolkenno 7.15 p.m. (Ref­eree M. Dowling)

West - Balt­in­glass v Bless­ing­ton 7.15 p.m. (Ref­eree J. Lawlor); Kil­te­gan v Dunlavin 7.15 p.m. (Ref­eree J. Whyte); Val­ley­mount v Strat­ford 7.15 p.m. (Ref­eree P. Keogh); Donard Glen v Lacken 7.15 p.m. (Ref­eree N. Kinsella)

Fri­day April 25

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 3 Rd 4 - Bray Em­met's v Rath­new 7.45 p.m. (Ref­eree J. Doyle)

Hennessy Cup semi-fi­nal/play-off (TBC)

Satur­day April 26

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 2 Rd 4 - Bal­li­na­cor v Shil­le­lagh 6.30 p.m. (Ref­eree P. Keogh); Knock­ananna v Ballymanus 6.30 p.m. (Ref­eree E. Leonard)

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 3 Rd 4 - St. Patrick's v Eire Og 6.30 p.m. (Ref­eree J. O'Brien Mi­nor Foot­ball League Group 1 Rd 5 Group 1 - St. Ni­cholas v Balt­in­glass 6.30 p.m. (Ref­eree N. Kinsella); Ml Dwyer's v Bless­ing­ton 6.30 p.m. (Ref­eree C. Flem­ing)

Group 4 - Ash­ford v Fer­gal Og 6.30 p.m. (Ref­eree C.O Ceadaigh); Avon­dale v An Tochar 6.30 p.m. (Ref­eree I. Cul­bert)

Sun­day April 27

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 1 Rd 4 - Kil­te­gan v Rath­new Noon (Ref­eree D. Peppard)

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 1A Rd 5 - Ti­na­hely v Donard Glen 11.30 a.m. (Ref­eree C. Flem­ing)

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 2 Rd 4 - Avon­dale v Balt­in­glass 11.30 a.m. (Ref­eree E. Leonard); Strat­ford v Aughrim 11.30 a.m. (Ref­eree J. Whyte); Dunlavin v A.G.B. 11.30 a.m. (Ref­eree G.Whelan)

Cam­pus Oil Foot­ball League Div 3 Rd 4 - Val­ley­mount v En­niskerry 11.30 a.m. (Ref­eree L. Cullen); Ash­ford v Kil­bride 11.30 a.m. (Ref­eree P. Hickey); Kil­coole v Laragh 11.30 a.m. (Ref­eree J. Doyle); Barn­dar­rig v Hol­ly­wood 11a.m. (Ref­eree C. Cahill)

Mon­day April 28

Intermediate Hurl­ing League Rd 1 - Eire Og v Gle­nealy 7.15 p.m. (Ref­eree C. Cahill); A.R.P. v St. Patrick's 7.15 p.m. (Ref­eree J. Kelly)

Newspapers in English

Newspapers from Ireland

© PressReader. All rights reserved.