HURLING RESULTS
DIVISION 7, Group A: St. Maur’s (Dublin) 4-8, Mullinavat (Kilkenny) 1-5; John Lockes (Kilkenny) 7-22, St. Mary’s Carrick-on-Shannon (Leitrim) nil; John Lockes 1-11, Mullinavat 2-2; St. Maur’s 6-11, St. Mary’s Carrick-on-Shannon 0-1; Mullinavat 3-6, St. Mary’s Carrick-on-Shannon 0-3; John Lockes 1-1, St. Maur’s 0-4.
Division 7, Group B: St. Molleran’s (Waterford) 2-6, Cloughbawn nil; Adamstown 1-7, Roscrea (Tipperary) 0-5; Cloughbawn 2-6, Adamstown 0-3; St. Molleran’s 3-9, Roscrea 1-3; Cloughbawn 1-4, Roscrea 2-1; St. Molleran’s 1-5, Adamstown 0-2.
Division 7, Group C: Monageer4-17, Longford Slashers 1-0; St. Mullins (Carlow) 2-5, Cootehill Celtic (Cavan) 0-6; Monageer-Boolavogue 5-15, St. Mullins 1-1; Cootehill Celtic 2-7, Longford Slashers 4-1; Monageer-Boolavogue 7-9, Cootehill Celtic 1-2; St. Mullins 2-5, Longford Slashers 3-0.
Division 7, Group D: Ballinastragh Gaels 1-10, Naomh Moninne (Louth) 1-1; Castleblayney (Monaghan) 2-6, Burren Rangers (Carlow) 3-2; Ballinastragh Gaels 3-6, Burren Rangers 1-2; Naomh Moninne 2-3, Castleblayney 0-8; Ballinastragh Gaels 1-10, Castleblayney 0-3; Burren Rangers 3-4, Naomh Moninne 1-2. Division 7 Cup quarter-finals: Ballinastragh Gaels 2-5, St. Mullins 1-1; Monageer-Boolavogue 3-8, Burren Rangers 2-3; St. Maur’s 6-7, Cloughbawn nil; St. Molleran’s 0-7, John Lockes 0-5.
Division 7 Cup semi-finals: St. Maur’s 2-8, Monageer-Boolavogue 1-6; St. Molleran’s 5-8, Ballinastragh Gaels 0-3. Division 7 Cup final: St. Maur’s 3-3, St. Molleran’s 0-4. Division 7 Shield quarter-finals: Adamstown 11-7, St. Mary’s Carrick-on-Shannon 0-1; Roscrea 3-6, Mullinavat 1-7; Naomh Moninne 1-7, Longford Slashers 2-1; Castleblayney 2-7, Cootehill Celtic 2-1. Division 7 Shield semi-finals: Adamstown 1-7, Castleblayney 0-2; Roscrea 6-6, Naomh Moninne 2-1.
Division 7 Shield final: Adamstown 0-10, Roscrea 2-0.
Division 8, Group A: Kinnitty (Offaly) 3-4, Duffry Rovers 2-6; Shane O’Neill’s (Antrim) 2-7, Liam Mellows 1-4; Duffry Rovers 5-6, Liam Mellows 1-1; Kinnitty 4-5, Shane O’Neill’s 2-5; Duffry Rovers 3-5, Shane O’Neill’s 0-5; Kinnitty 3-6, Liam Mellows 0-2.
Division 8, Group B: Conahy Shamrocks (Kilkenny) 4-2, Hospital-Herbertstown (Limerick) 3-4; Clonlara (Clare) 4-7, Carrickshock 1-3; Conahy Shamrocks 5-2, Carrickshock 1-3; Hospital-Herbertstown 6-10, Clonlara 1-3; Conahy Shamrocks 2-10, Clonlara 4-1; Hospital-Herbertstown 1-7, Carrickshock 1-0.
Division 8, Group C: Dromin-Athlacca/ (Limerick) 0-7, Taghmon-Camross 0-4; St. Fintan’s Mountrath (Laois) 2-5, Carnew Emmets (Wicklow) nil; Taghmon-Camross 1-16, Carnew Emmets 0-1; Dromin-Athlacca/Banogue 1-9, St. Fintan’s Mountrath 0-1; Dromin-Athlacca/ Banogue 10-9, Carnew Emmets 1-0; Taghmon-Camross 2-7, St. Fintan’s Mountrath 0-1.
Division 8, Group D: Barrow Rangers (Kilkenny) 4-9, East Cavan Gaels 1-1; Knockbridge (Louth) 4-4, Naomh Bríd (Carlow) 1-6; Barrow Rangers 4-13, Naomh Bríd 0-2; East Cavan Gaels 1-10, Knockbridge 2-4; Barrow Rangers 3-10, Knockbridge 2-3;
Naomh Bríd 3-6, East Cavan Gaels 3-5.
Division 8 Cup quarter-finals: Barrow Rangers 2-8, Taghmon-Camross 1-4; Conahy Shamrocks 2-4, Duffry Rovers 2-2; Hospital-Herbertstown 3-5, Kinnitty 2-3; Dromin-Athlacca/ Banogue 4-12, Knockbridge 0-1.
Division 8 Cup semi-finals: Hospital1-5, Dromin-Athlacca/Banogue 0-7; Conahy Shamrocks 2-4, Barrow Rangers 0-2
Division 8 Cup final: Hospital-Herbertstown 4-5, Conahy Shamrocks 2-4. Division 8 Shield quarter-finals: Clonlara 7-9, Liam Mellows 0-2; Carrickshock 2-3, Shane O’Neill’s1-4; St. Fintan’s Mountrath 3-3, Naomh Bríd 2-0; East Cavan Gaels 0-7, Carnew Emmets 0-4. Division 8 Shield semi-finals: Clonlara 8-5, East Cavan Gaels nil; St. Fintan’s Mountrath 2-5, Carrickshock 0-4.
Division 8 Shield final: Clonlara 3-3, St. Fintan’s Mountrath 3-2.
Division 9, Group A: Southern Gaels (Westmeath) 5-10, Mount Leinster Rangers (Carlow) 0-1; Clara (Kilkenny) 6-9, Tooreen (Mayo) 0-2; Clara 5-9, Mount Leinster Rangers 0-1; Southern Gaels 2-3, Tooreen 1-4; Tooreen 2-6, Mount Leinster Rangers 0-6; Clara 2-4, Southern Gaels 0-6.
Division 9, Group B: Marshalstown2-2, Aghaderg-Ballyvarley (Down) 0-1; Davidstown-Courtnacuddy 5-9, Banagher (Derry) 0-4; Banagher 2-5, Aghaderg-Ballyvarley 0-1; Davidstown-Courtnacuddy 4-9, Marshalstown-Castledockrell 0-3; Davidstown-Courtnacuddy 6-12, Aghaderg-Ballyvarley nil; Banagher 1-2, Marshalstown-Castledockrell 0-1.
Division 9, Group C: Clann na Gael (Meath) 0-8, Ballyhale Shamrocks 0-7; Galmoy/Windgap (Kilkenny) 6-8, Athleague/Tremane (Roscommon) nil; Galmoy/Windgap 1-14, Ballyhale Shamrocks 0-2; Clann na Gael 5-1, Athleague/Tremane 2-3; Galmoy/ Windgap 4-7, Clann na Gael 0-1; Ballyhale Shamrocks 2-6, Athleague/ Tremane 0-6.
Division 9, Group D: Geraldine O’Hanrahans 1-4, Broadford (Kildare) 0-6; Ferrybank (Waterford) 1-5, Cluain O’Rahilly’s 0-5; Cluain O’Rahilly’s 1-7, Geraldine O’Hanrahans 0-8; Ferrybank 5-6, Broadford 1-1; Broadford 0-5, Cluain O’Rahilly’s 0-2; Ferrybank 1-8, Geraldine O’Hanrahans 0-2. Division 9 Cup quarter-finals: Galmoy/Windgap 3-9, Cluain O’Rahilly’s 0-2; Davidstown-Courtnacuddy 6-6, Southern Gaels 1-2; Clara 2-3, Banagher 0-2; Clann na Gael 3-6, Ferrybank 0-4.
Division 9 Cup semi-finals: Davidstown5-5, Clann na Gael 0-4; Galmoy/Windgap 3-9, Clara 0-5.
Division 9 Cup final: Galmoy/ Windgap 2-8, Davidstown-Courtnacuddy 2-4. Division 9 Shield quarter-finals: Mount Leinster Rangers 2-2, Marshalstown-Castledockrell 1-2; Tooreen 4-4, Aghaderg-Ballyvarley nil; Athleague/ Tremane 6-6, Geraldine O’Hanrahans 0-3; Broadford 1-8, Ballyhale Shamrocks 2-3. Division 9 Shield semi-finals: Tooreen 1-5, Broadford 0-2; Athleague/Tremane 1-4, Mount Leinster Rangers 2-0. Division 9 Shield final: Tooreen 4-8, Athleague/Tremane 1-2. Division 10, Group A: Broadford (Clare) 3-7, Carlow H.C. 1-3; Burt (Donegal) 3-9, St. Patrick’s Tullow (Carlow) nil; Broadford 5-10, Burt 2-2; Carlow H.C. 0-6, St. Patrick’s Tullow 1-0; Broadford 2-7, St. Patrick’s Tullow 0-4; Burt 5-5, Carlow H.C. 1-2.
Division 10, Group B: St. Mary’s (Rosslare) 2-4, Luke O’Toole’s (Wicklow) 1-2; Kilmore 0-4, Wolfe Tones Og (Longford) 0-2; Kilmore 3-7, St. Mary’s (Rosslare) 1-3; Wolfe Tones Og 2-3, Luke O’Toole’s 1-0; St. Mary’s (Rosslare) 2-10, Wolfe Tones Og 3-4; Kilmore 2-1, Luke O’Toole’s 1-4.
Division 10, Group C: St. Patrick’s (Kilkenny) 6-7, Eire Og Carrickmore (Tyrone) 0-3; Cloneen/Railyard (Kilkenny) 5-6, Killeavy St. Monnina (Armagh) 0-6; St. Patrick’s 4-3, Cloneen/Railyard 1-3; Killeavy St. Monnina 4-1, Eire Og Carrickmore 2-3; St. Patrick’s 2-6, Killeavy St. Monnina 1-3; Cloneen/ Railyard 3-9, Eire Og Carrickmore 0-1.
Division 10, Group D: Ballyhogue 3-5, Park-Ratheniska/Timahoe (Laois) 3-5; Bannow-Ballymitty 0-8, Moyne-Templetuohy (Tipperary) 1-5; Park-Ratheniska/Timahoe 4-3, Moyne-Templetuohy 1-3; Ballyhogue 6-11, Bannow-Ballymitty 1-2; Ballyhogue 3-9, Moyne-Templetuohy 0-2; Park-Ratheniska/Timahoe 2-2, Bannow-Ballymitty 0-3. Division 10 Cup quarter-finals: Ballyhogue 1-3, Cloneen/Railyard 1-2; Burt 2-7, Kilmore 0-5; Broadford 4-10, St. Mary’s (Rosslare) 0-2; Park-Ratheniska/Timahoe 1-5, St. Patrick’s 1-0.
Division 10 Cup semi-finals: Burt 2-4, Ballyhogue 2-3; Broadford 1-4, Park-Ratheniska/Timahoe 0-3.
Division 10 Cup final: Broadford 1-4, Burt 1-2. Division 10 Shield quarter-finals: Luke O’Toole’s 4-3, Carlow H.C. 2-3; Wolfe Tones Og 0-9, St. Patrick’s Tullow 0-2; Killeavy St. Monnina 3-3, Bannow-Ballymitty 1-3; Moyne-Templetuohy 2-11, Eire Og Carrickmore 0-3.
Division 10 Shield semi-finals: Killeavy St. Monnina 4-2, Luke O’Toole’s 2-2; Wolfe Tones Og 3-1, Moyne-Templetuohy 1-3.
Division 10 Shield final: Killeavy St. Monnina 2-2, Wolfe Tones Og 0-5.
Division 11, Group A: Buncrana (Donegal) 2-1, Setanta (Carlow) 0-3; Fenians (Kilkenny) 2-7, Tralee Parnells (Kerry) 1-2; Fenians 6-11, Setanta 0-1; Tralee Parnells 2-5, Buncrana nil; Fenians 4-10, Buncrana 1-3; Tralee Parnells 0-3, Setanta 0-2.
Division 11, Group B: Maynooth (Kildare) 4-5, Ballygarrett 0-1; St. Kevin’s (Cork) 6-14, St. Patrick’s nil; Ballygarrett 1-4, St. Patrick’s 0-3; St.
Kevin’s 4-6, Maynooth 0-1; St. Kevin’s 5-14, Ballygarrett 0-1; Maynooth 2-4, St. Patrick’s 0-2.
Division 11, Group C: Blacks and Whites (Kilkenny) 7-11, Tourlestrane (Kilkenny) nil; Mountbellew-Moylough (Kilkenny) 8-8, Slieverue (Kilkenny) 1-2; Blacks and Whites 4-3, Slieverue 0-2; Mountbellew-Moylough 4-7, Tourlestrane 0-1; Slieverue 4-7, Tourlestrane 0-3; Mountbellew-Moylough 3-9, Blacks and Whites 2-1.
Division 11, Group D: Portlaoise (Laois) 2-4, Glynn-Barntown nil; St. Fechin’s (Louth) 8-7, Clonard nil; Glynn-Barntown 4-8, Clonard 1-1; Portlaoise 1-4, St. Fechin’s 1-1; Glynn-Barntown 4-2, St. Fechin’s 0-1; Portlaoise 10-13, Clonard nil. Division 11 Cup quarter-finals: Mountbellew-Moylough 6-9, Glynn-Barntown 1-0; Fenians 3-11, Maynooth 0-2; Portlaoise 2-4, Blacks and Whites 1-4; St. Kevin’s 3-11, Tralee Parnells 1-1. Division 11 Cup semi-finals: Mountbellew-Moylough 0-6, Fenians 0-4; St. Kevin’s 3-11, Portlaoise 0-2.
Division 11 Cup final: St. Kevin’s 3-7, Mountbellew-Moylough 0-3. Division 11 Shield quarter-finals: Ballygarrett 1-7, Setanta 0-3; Buncrana 0-4, St. Patrick’s 1-0; Slieverue 4-10, Clonard 0-2; St. Fechin’s 3-4, Tourlestrane 0-4. Division 11 Shield semi-finals: Slieverue 1-1, Ballygarrett 0-3; Buncrana 1-3, St. Fechin’s 1-2. Division 11 Shield final: Slieverue 0-8, Buncrana 1-1.