September finals in Under-15
Gorey Guardian/Enniscorthy Guardian championships
THURS. JULY 23
Gorey Guardian U15FC Division 1 Group 1 (7.30 p.m.): St. Martin’s v. Bannow-Ballymitty (Kevin Carty); St. Anne’s v. Shelmaliers (Fintan O’Reilly).
Gorey Guardian U15FC Division 1 Group 2 (7.30 p.m.): Oylegate-Glenbrien v. Ballynastragh Gaels (Eamonn Furlong); Duffry Rovers v. Naomh Eanna (Ian Plunkett).
Gorey Guardian U15FC Division 2 Group 1 (7.30 p.m.): Starlights v. St. James’ (John Carton); Glynn-Barntown v. Sarsfields (Justin Heffernan).
Gorey Guardian U15FC Division 2 Group 2 (7.30 p.m.): Castletown v. HWH-Bunclody (Shane Quinn); Slíabh Bhuí Gaels v. Kilrush (in Ferns, Patrick Kennedy).
Gorey Guardian U15FC Division 3 Group 1 (7.30 p.m.): Crossabeg-Ballymurn v. St. Mary’s, Rosslare (Francis Neville); Blackwater v. Fethard (Mick Lanigan).
Gorey Guardian U15FC Division 3 Group 2 (7.30 p.m.): Ballyhogue v. Buffers Alley (Martin Armstrong); Cloughbawn v. Davidstown-Courtnacuddy (Jamie Farrell).
Gorey Guardian U15FC Division 4 Group 1 (7.30 p.m.): Rathgarogue-Cushinstown v. Taghmon-Camross (Seán O’Neill); Horeswood v. Kilmore (Jack Stafford).
Gorey Guardian U15FC Division 4 Group 2 (7.30 p.m.): Marshalstown-Castledockrell v. Monageer-Boolavogue (Dickie Murphy); St. Joseph’s v. St. Mary’s, Maudlintown (Stephen Burke).
Gorey Guardian U15FC Division 5 Group 1 (7.30 p.m.): Geraldine O’Hanrahans v. Our Lady’s Island/St. Fintan’s (Thomas Furlong); Gusserane v. Clongeen (Fintan Whyte).
Gorey Guardian U15FC Division 5 Group 2 (7.30 p.m.): Réalt na Mara v. St. Patrick’s (Eddie O’Sullivan); Adamstown v. Craanford (Michael Gannon).
THURS. JULY 30 Enniscorthy Guardian U15HC Division 1 Group 1 (7.30 p.m.): Glynn-Barntown v. Oylegate-Glenbrien (James Flood); St. Anne’s v. St. Martin’s (Niall McDonald).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 1 Group 2 (7.30 p.m.): Buffers Alley v. Oulart-The Ballagh (Joe Kelly); Rathnure v. Duffry Rovers (Brendan Martin).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 2 Group 1 (7.30 p.m.): Blackwater v. Faythe Harriers (Declan Dennehy); Bannow-Ballymitty v. Shelmaliers (Fintan Whyte).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 2 Group 2 (7.30 p.m.): Askamore v. Naomh Eanna (Paul Browne); Ballynastragh Gaels v. HWH-Bunclody (in The Rock, Shane Quinn).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 3 Group 1 (7.30 p.m.): Rathgarogue-Cushinstown v. Ballyhogue (David Jenkins); Cloughbawn v. St. James’ (Seamus Whelan).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 3 Group 2 (7.30 p.m.): Rapparees v. Monageer-Boolavogue (John Carton); Davidstown-Courtnacuddy v. Slíabh Bhuí Gaels (in Fr. Murphy Park, Martin Armstrong).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 4 Group 1 (7.30 p.m.): Horeswood v. Taghmon-Camross (John Diskin); St. Mary’s, Rosslare v. Fethard (Stephen Burke).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 4 Group 2 (7.30 p.m.): Ballygarrett v. Liam Mellows (Lorcan Browne); Crossabeg-Ballymurn v. Marshalstown-Castledockrell (Derek Murphy).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 5 Group 1 (7.30 p.m.): Gusserane v. Our Lady’s Island/St. Fintan’s (Jack Stafford); Clongeen v. Kilmore (John Tobin).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 5 Group 2 (7.30 p.m.): St. Patrick’s v. Geraldine O’Hanrahans (Patrick Kennedy); Craanford v. Adamstown (Pádraig Byrne).
THURS. AUG. 6 Gorey Guardian U15FC Division 1 Group 1 (7.30 p.m.): Shelmaliers v. St. Martin’s (Niall McDonald); Bannow-Ballymitty v. St. Anne’s (James Mullally).
Gorey Guardian U15FC Division 1 Group 2 (7.30 p.m.): Naomh Eanna v. Oylegate-Glenbrien (Pádraig Byrne); Ballynastragh Gaels v. Duffry Rovers (in Kilanerin, James Owens).
Gorey Guardian U15FC Division 2 Group 1 (7.30 p.m.): Sarsfields v. Starlights (Barry Redmond); St. James’ v. Glynn-Barntown (Jack Stafford).
Gorey Guardian U15FC Division 2 Group 2 (7.30 p.m.): Kilrush v. Castletown (Paul Browne); HWH-Bunclody v. Slíabh Bhuí Gaels (Matty Kinnaird).
Gorey Guardian U15FC Division 3 Group 1 (7.30 p.m.): Fethard v. Crossabeg-Ballymurn (Gearóid McGrath); St. Mary’s, Rosslare v. Blackwater (James Flood).
Gorey Guardian U15FC Division 3 Group 2 (7.30 p.m.): Davidstown-Courtnacuddy v. Ballyhogue (in Fr. Murphy Park, Seamus Whelan); Buffers Alley v. Cloughbawn (Eoin Boggan).
Gorey Guardian U15FC Division 4 Group 1 (7.30 p.m.): Kilmore v. Rathgarogue-Cushinstown (Seán Slaven); Taghmon-Camross v. Horeswood (Damien Donovan).
Gorey Guardian U15FC Division 4 Group 2 (7.30 p.m.): Marshalstown-Castledockrell v. St. Mary’s, Maudlintown (Brendan Martin); Monageer-Boolavogue v. St. Joseph’s (John O’Rourke).
Gorey Guardian U15FC Division 5 Group 1 (7.30 p.m.): Gusserane v. Geraldine O’Hanrahans (John Diskin); Our Lady’s Island/St. Fintan’s v. Clongeen (in Ballymore, Francis Neville).
Gorey Guardian U15FC Division 5 Group 2 (7.30 p.m.): Craanford v. Réalt na Mara (Seán O’Brien); St. Patrick’s v. Adamstown (Lorcan Browne).
SAT. AUG. 8 Enniscorthy Guardian U15HC Division 1 Group 1 (10.30 a.m.): St. Martin’s v. Glynn-Barntown (Barry Redmond); Oylegate-Glenbrien v. St. Anne’s (David O’Leary).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 1 Group 2 (10.30 a.m.): Duffry Rovers v. Buffers Alley (Eamonn Furlong); Oulart-The Ballagh v. Rathnure (John O’Loughlin).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 2 Group 1 (10.30 a.m.): Faythe Harriers v. Bannow-Ballymitty (Mick Lanigan); Shelmaliers v. Blackwater (Fintan O’Reilly).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 2 Group 2 (10.30 a.m.): Naomh Eanna v. Ballynastragh Gaels (James Owens); HWH-Bunclody v. Askamore (Matty Kinnaird).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 3 Group 1 (10.30 a.m.): St. James’ v. Rathgarogue-Cushinstown (Eric Molloy); Ballyhogue v. Cloughbawn (John O’Rourke).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 3 Group 2 (10.30 a.m.): Slíabh Bhuí Gaels v. Rapparees (in Ferns, Eddie O’Sullivan); Monageer-Boolavogue v. Davidstown-Courtnacuddy (Dickie Murphy).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 4 Group 1 (10.30 a.m.): Fethard v. Horeswood (Seán O’Neill); Taghmon-Camross v. St. Mary’s, Rosslare (Martin Conway).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 4 Group 2 (10.30 a.m.): Marshalstown-Castledockrell v. Ballygarrett (Martin Armstrong); Liam Mellows v. Crossabeg-Ballymurn (Paddy Brady).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 5 Group 1 (10.30 a.m.): Kilmore v. Gusserane (Derek Murphy); Our Lady’s Island/St. Fintan’s v. Clongeen (in Carne, Peter Shannon).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 5 Group 2 (10.30 a.m.): Adamstown v. St. Patrick’s (James Mullally); Geraldine O’Hanrahans v. Craanford (Thomas Furlong).
THURS. AUG. 13 Gorey Guardian U15FC Division 1 Group 1 (7 p.m.): Shelmaliers v. Bannow-Ballymitty (Brian O’Leary); St. Martin’s v. St. Anne’s (Martin Conway).
Gorey Guardian U15FC Division 1 Group 2 (7 p.m.): Ballynastragh Gaels v. Naomh Eanna (in Kilanerin, Paddy Brady); Duffry Rovers v. Oylegate-Glenbrien (Aidan O’Brien).
Gorey Guardian U15FC Division 2 Group 1 (7 p.m.): St. James’ v. Sarsfields (Brendan Holohan); Glynn-Barntown v. Starlights (Kevin Kehoe).
Gorey Guardian U15FC Division 2 Group 2 (7 p.m.): HWH-Bunclody v. Kilrush (Martin Quigley); Slíabh Bhuí Gaels v. Castletown (in Ferns, Michael Dwyer).
Gorey Guardian U15FC Division 3 Group 1 (7 p.m.): Fethard v. St. Mary’s, Rosslare (Eric Molloy); Blackwater v. Crossabeg-Ballymurn (Aidan Foley).
Gorey Guardian U15FC Division 3 Group 2 (7 p.m.): Buffers Alley v. Davidstown-Courtnacuddy (Joe Kelly); Cloughbawn v. Ballyhogue (Matty Kinnaird).
Gorey Guardian U15FC Division 4 Group 1 (7 p.m.): Kilmore v. Taghmon-Camross (Philip Murphy); Horeswood v. Rathgarogue-Cushinstown (Bob Treacy).
Gorey Guardian U15FC Division 4 Group 2 (7 p.m.): St. Mary’s, Maudlintown v. Monageer-Boolavogue (Declan Dennehy); St. Joseph’s v. Marshalstown-Castledockrell (Peter Shannon).
Gorey Guardian U15FC Division 5 Group 1 (7 p.m.): Our Lady’s Island/St. Fintan’s v. Gusserane (in Ballymore, Derek Murphy); Clongeen v. Geraldine O’Hanrahans (John Tobin).
Gorey Guardian U15FC Division 5 Group 2 (7 p.m.): St. Patrick’s v. Craanford (Patrick Kennedy); Adamstown v. Réalt na Mara (Noel Whelan).
THURS. AUG. 20 Enniscorthy Guardian U15HC Division 1 Group 1 (6.45 p.m.): Oylegate-Glenbrien v. St. Martin’s (Aidan O’Brien); St. Anne’s v. Glynn-Barntown (Thomas Furlong).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 1 Group 2 (6.45 p.m.): Oulart-The Ballagh v. Duffry Rovers (David O’Leary); Rathnure v. Buffers Alley (Ian Plunkett).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 2 Group 1 (6.45 p.m.): Bannow-Ballymitty v. Blackwater (Bob Treacy); Faythe Harriers v. Shelmaliers (Kevin Kehoe).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 2 Group 2 (6.45 p.m.): Naomh Eanna v. HWH-Bunclody (Eoin Boggan); Ballynastragh Gaels v. Askamore (Michael Dwyer).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 3 Group 1 (6.45 p.m.): Ballyhogue v. St. James’ (Jamie Farrell); Cloughbawn v. Rathgarogue-Cushinstown (Martin Quigley).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 3 Group 2 (6.45 p.m.): Monageer-Boolavogue v. Slíabh Bhuí Gaels (Eamonn Furlong); Davidstown-Courtnacuddy v. Rapparees (in Fr. Murphy Park, Aidan O’Brien).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 4 Group 1 (6.45 p.m.): Taghmon-Camross v. Fethard (Seán Slaven); St. Mary’s, Rosslare v. Horeswood (Damien Donovan).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 4 Group 2 (6.45 p.m.): Liam Mellows v. Marshalstown-Castledockrell (Seán O’Brien); Crossabeg-Ballymurn v. Ballygarrett (Aidan Foley).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 5 Group 1 (6.45 p.m.): Our Lady’s Island/St. Fintan’s v. Kilmore (in Carne, Francis Neville); Clongeen v. Gusserane (Michael Gannon).
Enniscorthy Guardian U15HC Division 5 Group 2 (6.45 p.m.): Geraldine O’Hanrahans v. Adamstown (Seán O’Neill); Craanford v. St. Patrick’s (Lorcan Browne).
THURS. AUG. 27
Gorey Guardian U15FC semi-finals.
THURS. SEPT. 3 Enniscorthy Guardian U15HC semi-finals.
TUES. TO THURS. SEPT. 15 TO 17 Gorey Guardian U15FC finals.
SUN. SEPT. 27 Enniscorthy Guardian U15HC finals.