Camp and Tralee take away wins
TRALEE TROPHY WORLD UNDER 16
Premier
CAMP Juniors and Tralee Dynamos notched up away wins over Killorglin and Inter Kenmare while Dingle Bay Rovers and Killorglin B played out a 2-2 draw. Maurice O’Connell hit three and Caolan O’Connell one in a 4-1 win away at Killorglin who goal came from Matt Reinsterina.
Seán Horan (three), Daniel Burke and Sean Dillane were on the score-sheet after Tralee Dynamos away win at Inter Kenmare who had two goals from Tadgh O’Donoghue.
Division 1
GOALS from Tomas O’Shea and Sean Leahy gave Dingle Bay Rovers a point in their draw with Killorglin B.
Darragh Quinlan, Martin Brosnan and Sean McGrath got the goals in Rattoo Rovers 4-1 win away to Fenit. Eddie McCarthy got the goals for the home side.
The Park B proved to be too strong for Killarney Athletic thanks to goals from Cianan Cooney, Sean O’Connor, Kieran O’Connor, Cian O’Neill and Sean O’Connell.
Iveragh United took the points thanks to a 3-0 score line against Windmill United.
RESULTS
National Cup Under 12 Round 3
Park 1-1 Pike Rovers AET Pike Rovers win 5-4 on penalties.
Under 14 Round 3
Shelbourne 0-5 St Brendan’s Park Nenagh United 2-5
Inter Kenmare 4-4 Ennis Town AET Ennis Town win 5-4 on penalties Mastergeeha 3-3 Shannon Town AET Shannon Town win 5-3 on penalties
Under 16 Round 2
Park 0-1 Fairview Rangers Killarney Celtic 4-2 Mastergeeha
Round 3
Aveune United 2-1 Listowel Celtic
Girls Under 16 National Cup
Inter Kenmare 0–7 Wilton United
LEAGUE RESULTS JK Sports Under 12 Under 12 Premier
Tralee Dynamos 2-1 Dingle Bay Rover LB Rovers 2-2 Inter Kenmare Killarney Athletic 4-0 Listowel Celtic
Under 12 Division 1
Camp Juniors A 1-3 Tralee Dynamos B Killarney Celtic B 3-0 Park B Mastergeeha 8-0 Ballyhar Killarney Athletic B 4-1 Listowel Celtic B Inter Kenmare B 0-5 Fenit A
Under 12 Division 2 North
Ballyheigue 0-3 LB Rovers
Fenit 0-9 Camp Juniors
Under 12 Division 2 South
MEK 2-1 Inter Kenmare Iveragh United 9-1 Killarney Athletic C Killarney Celtic C 0-4 Killorglin B
Daly’s Supervalu Under 13 Under 13 Division 2
Killarney Athletic 4-3 Dingle Bay Rovers
Quills Woollen Mills Under 14 Under 14 Premier
Killorglin 5-2 Listowel Celtic
Under 14 Division 1
Killarney Athletic 5-1 Fenit Tralee Dynamos 5-1 Killarney Celtic B
Under 14 Division 2
Mastergeeha 0-8 Dingle Bay Rovers Killorglin B 4-1 Killarney Athletic B
Girls Premier Under 12
Camp Juniors 2–2 Killarney Celtic Green
Under 14
Camp Juniors 0-8 Killarney Celtic Green
Tralee Trophy World Under 16 Under 16 Premier
Killorglin 1-4 Camp Juniors Inter Kenmare 2-5 Tralee Dynamos
Under 16 Division 1
Dingle Bay Rovers 2-2 Killorglin B Fenit 1-4 Rattoo Rovers Iveragh United 3-0 Windmill United Killarney Athletic 2-9 Park B