RESULTS AND FIXTURES
ADULT FIXTURES Wednesday, July 5 Junior Hurling League
- A.R.P. v Barndarrig 7.30 p.m. (Referee C. Manley); Glenealy v Kilmac/Enniskerry 7.30 p.m. (Referee J. Kelly).
Thursday, July 6 Arklow Waste Disposal Football League Div. 4 Rd 13 West
- Blessington v Valleymount 7.30 p.m. (Referee Eamon Doyle); Lacken v Dunlavin 7.30 p.m. (Referee P. Dunne); Kiltegan v Baltinglass 7.30 p.m. (Referee Christy O’Rourke)
Schweppes Cup Group 1
- Bray Emmets v Kilcoole 7.30 p.m. (Referee J. O Brien)
- Ashford v An Tochar 7.30 p.m. (Referee Eugene Doher ty)
Schweppes Cup Group 2 Carter Cup Group 2
- Tinahely v Coolkenno 7.30 p.m. (Referee J. Lawlor); Avoca v Annacurra 7.30 p.m. (Referee Kieran O’Shea)
Friday, July 7 At Baltinglass - Boom Platform Hire Junior A Football Championship Group 3 Rd 1
- Kilbride v Shillelagh 8.00 p.m. (Referee Stephen Fagan. Linesmen: Damien Byrne and Jimmy Lawlor, Baltinglass umpires)
At Greystones - Intermediate Hurling Championship Rd 2
- Glenealy v Bray Emmets 7.30 p.m. (Referee Paul
Por ter, Linesmen: Ciaran Gaskin and Con O’Ceadaigh, Avoca Umpires)
Arklow Bay Hotel Football League Div. 1Rd11
- Blessington v St. Patricks 8.00 p.m. (Referee C. Fleming)
Arklow Bay Hotel Football League Div. 1A Rd 11
- Hollywood v Coolkenno 8.00 p.m. (Referee Noel Kinsella)
Saturday, July 8 At Joule Park, Aughrim - Intermediate Hurling Championship Rd 2
- A.R.P. v Carnew Emmets 5.00 p.m. (Referee Ciaran Manley, Linesmen: Jimmy Kelly and Liam Keenan Snr Glenealy umpires)
Dacia Cars Senior Hurling Championship Rd3
- St. Patrick’s v Carnew Emmets 6.45 p.m. (Referee Jimmy Kelly, Linesmen: Ciaran Manley and Liam Keenan Snr, Knockananna umpires)
At Pearse’s Park, Arklow - Boom Platform Hire Junior A Football Championship Group 2 Rd 2
- Knockananna v Kilcoole 5.00 p.m. (Referee Matt Dowling, Linesmen: Eddie Leonard and Christy O’Rourke, Carnew umpires)
Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 1Rd 1
- Ballymanus v Ballinacor 6.30 p.m. (Referee Garreth Whelan, Linesmen: Eddie Leonard and Christy O’Rourke, Kiltegan umpires)
Arklow Bay Hotel Football League Div. 1Rd10
- Rathnew v Eire Og 6.00 p.m. (Referee Damian Byrne).
Sunday, July 9 At Pearse’s Park, Arklow - Dacia Cars Senior Hurling Championship
Rd3Avondale v Kiltegan 11.00 p.m. (Referee Kieran O’Shea, Linesmen: John Keenan and Gerry Corbett, Tinahely umpires)
Boom Platform Hire Junior A Football Championship Group 3 Rd 1
- Newcastle v Coolboy 12.30 a.m. (Referee Anthony Nolan, Linesmen: John Keenan and Gerry Corbett, Baltinglass umpires)
At Joule Park, Aughrim - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 2Rd 3
- Aughrim v Kilmacanogue 12 noon (Referee Brendan Furlong, Linesmen: Rober t Whelan and Pat Hickey, Tinahely umpires)
Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 2Rd 3
- Rathnew v Dunlavin 1.45 p.m. (Referee Damien Byrne, Linesmen: Pat Hickey and Rober t Whelan, Kiltegan umpires)
Tuesday, July 11
At Joule Park, Aughrim - Dacia Cars Senior Hurling Championship Rd 3
- Bray Emmets v Glenealy 7.30 p.m. (Referee John Keenan, Linesmen: Matt Dowling and Kieran O’Shea, Aughrim umpires)
At Pearse’s Park, Arklow - Boom Platform Hire Junior A Football Championship Group 1 Rd 1
- St. Patrick’s v Carnew Emmets 8.00 p.m. (Referee Liam Keenan Jnr, Linesmen: Anthony Nolan and Pat Hickey Aughrim umpires)
At Avondale - Boom Platform Hire Junior A Football Championship Group 1 Rd 1
- Baltinglass v Eire Og 8.00 p.m. (Referee Ciaran Barnes, Linesmen: Kieron Kenny and Jimmy Lawlor, Bray umpires)
At Hollywood - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 1Rd 1
-
- Kiltegan v Newtown 8.00 p.m. (Referee tbc)
Wednesday, July 12 Junior Hurling League
- Carnew Emmets v St. Patrick’s 7.30 p.m. (Referee Jimmy Kelly); Kilmac/Enniskerry v A.R.P. 7.30 p.m. (Referee Con O’Ceadaigh); Barndarrig v Eire Og 7.30 p.m. (Referee Paul Por ter)
Thursday, July 13 Arklow Waste Disposal Football League Div. 4 Rd 14 West
- Donard Glen v Lacken 7.30 p.m. (Referee Brendan Kelly); Valleymount v Dunlavin 7.30 p.m. (Referee Liam Cullen); Baltinglass v Blessington 7.30 p.m. (Referee Eamon Doyle)
Schweppes Cup Group 1 Rd 2
- Kilcoole v Rathnew 7.30 p.m. (Referee Pat Hickey)
- An Tochar v Fergal Og 7.30 p.m. (Ref Ciaran Barnes)
- A.G.B. v Carnew Emmets 7.30 p.m. (Referee Liam Keenan Jnr)
Schweppes Cup Group 2 Rd 2 Carter Cup Group 1 Rd 2 Carter Cup Group 2 Rd 2
- Annacurra v Tinahely 7.30 p.m. (Referee Christy O’Rourke); Coolkenno v Avoca 7.30 p.m. (Referee Matt Dowling)
Friday, July 14 At Joule Park, Aughrim - Renault Senior Football Championship Group C Rd 2
Emmets v Blessington 7.30 p.m.
At Baltinglass - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 2 Rd 4
Dunlavin v Aughrim 7.30 p.m. (Ref TBC)
Campus Oil Football League Div. 2 Rd 10
- Rathnew v An Tochar 7.30 p.m.
Saturday, July 15 At Joule Park Aughrim - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 1 Rd 2
- Ashford v Hollywood 5.00 p.m. (Referee TBC)
Renault Senior Football Championship Group C Rd 2
- St. Patrick’s v Rathnew 6.45 p.m. (Referee TBC)
At Blessington - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 1 Rd2
Bray
- Donard Glen v Stratford 6.30 p.m. (Referee TBC)
Campus Oil Football League Div. 3 Rd
A.G.B. v Tinahely 12 noon. (Referee TBC)
At Pearse’s Park, Arklow - Dacia Cars Senior Hurling Championship Rd 4
Glenealy v St. Patricks 12 noon. (Referee TBC); Carnew Emmet’s v Eire Og 1.45 p.m. (Referee TBC)
Campus Oil Football League Div. 3 Rd 10
- Newcastle v Hollywood 11.30 a.m. (Referee TBC)
Tuesday, July 18 At Joule Park, Aughrim - Dacia Cars Senior Hurling Championship Rd 4
- Kiltegan v Bray Emmets 7.45 p.m. (Referee TBC)
At Valleymount - Boom Platform Hire Junior A Football Championship Group 2Rd2
- Laragh v Valleymount 7.45 p.m. (Referee TBC)
Arklow Bay Hotel Football League Div. 1 Rd 10
- Avondale v Baltinglass 7.30 p.m. (Referee J. O’Brien)
Hiltonne Engineering Football League Div. 2 Rd 10
- Stratford v Donard Glen 7.30 p.m. (Referee TBC); Ballymanus v Kilcoole 7.30 p.m. (Referee TBC); A.G.B. v Ballinacor 7.30 p.m. (Referee TBC); Ashford v Barndarrig 7.30 p.m. (Referee TBC)
Murphys Hotel (Tinahely) Football League Div. 3 Rd 10
- St. Patrick’s v Eire Og 7.30 p.m. (Referee TBC); Shillelagh v Coolboy 7.30 p.m. (Referee TBC).
ADULT RESULTS Arklow Bay Hotel Division 1A Football League Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 1
- Kilmac 2-12, Annacurra 1-14.
- Hollywood 1-8, Donard-The Glen 1-7 ; Carnew 1-17, Ashford 0-12.
Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 2
Ballymanus 0-12.
Intermediate Hurling Championship
Carnew 4-19, St Patrick’s Kilcoole 4-14; Bray Emmets 2-12, Arklow Rock Parnell 2-8.
Junior Hurling League
- Dunlavin 2-11,
- Carnew W/O, Arklow Rock Parnell; St Patrick’s 3-12, Barndarrig 2-5.